İç Konuşma Nedir? İç Konuşmanın İnanılmaz Gücü ve Etkisi

0
Advertisement

İç Konuşma nedir? İç konuşmanın yararları ve etkisi nedir? İç Konuşma hayatımızda neyi değiştirir? İç Konuşma ne işe yarar, hakkında bilgi.

İç Konuşma

İç Konuşma

Kendimize söylediklerimiz; başkasına söylediklerimizden çok daha önemlidir. Gün içerisinde zihnimiz yaşamış olduğumuz hayatın yönlendirmiş düşünceleri ile dolup taşar. Genelde iç konuşma yapmak; başarılarımızı ya da hayal kırıklıklarımızı belirlemede yardımcı olur. Hayatın herhangi bir aşamasında gelişim gösterme içerisindeyseniz; sağlık, kariyer, ilişkiler gibi; iç konuşmanızı değiştirmek suretiyle başlayabilirsiniz. Çünkü iç konuşmanın muhteşem gücü; birçok açıdan daha olumlu sonuçlar almaya etken yaratabilmektedir.

İç konuşma her gün; gelecekle ilgili planlar, kaygılar, sağlık sorunları, işimiz ile ilgili daha birçok konuda konuşmayı kapsar. Beynimizin bilinçli bölgesinde ortaya çıkan iç düşünme ya da hiç konuşma bilinçaltımızın verdiği komutlara bağlı olarak hareket eder. Bilinçli olan bölgesi tarafında verilmiş olan emirleri taşması bilinçaltınızda günde 24 saat ve haftada 7 gün boyunca bizimle kişisel hizmeti hazır bir şekilde hareket eder.

İç konuşma ne işe yarar?

Her türlü iç konuşma bilinçaltını yöneten talimatlara etken olur. Özellikle olumsuz iç konuşmalar bilinçaltınızda bu komutları vererek yaşadığınız hayatta da birtakım sorunların oluşması ve sürmesine devam durumu yaratır. ‘’Yeterli olarak param yok’’ ‘’evliliğimi kötü gidiyor’’ ‘’işimi sevmiyorum’’ gibi bir takım olumsuz iç konuşmalar bilinçaltına yerleşir ve geri dönüşümü de olumsuz çıkar. O nedenle olumlu olarak iç konuşma yapmanız durumunda mutlaka yaşadığınız sorunlarla ilgili baş edebilme imkânınızı da bu şekilde verecektir. Genelde hayatta istemiş olduğumuz şeylere değil; beklemiş olduğumuz şeylere sahip olmaktayız. Kendimize ait görüşümüz iç konuşmamız ile yaratılır ve kendimizle ilgili olarak hayatın her alanındaki performansımızı belirler.

Kendi iç konuşmamız kendimize olan görüşlerimiz ve kendimizle ilgili performans arasında doğru bir ilişki yaşar. Yaşamımızın herhangi bir alanında etkinliğimiz artsın istiyorsak; mutlaka iç görüşlerimizi değiştirmemiz ve geliştirmemiz gerekir. Arzulamış olduğumuz sonuca ulaşmak için mutlaka beyni kullanmak suretiyle ve bunu düşüncelere yayılmak için sürekli olarak bilinçaltında doğru ya da yanlış gibi tartışmaya girmeden net olarak isteğinizi iletmeniz gereklidir. Hayatınızı değiştirmek isterseniz eğer iç konuşmanıza İlk adım atın ve sonuçları siz de görün. Yani kısacası olumlama yapmak her zaman iç konuşma için en önemli uygulamadır.

Advertisement

Leave A Reply