İkizler Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, İkizler Hangi Burçlarla Anlaşır?

0

İkizler burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? İkizler burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

İKİZLER İLE KOÇ

Koç ve ikizler birlikte çok eğlenebilir. Koç burcunun enerjik yapısı, hiçbir zaman yorulmak bilmeyen ikizler insanıyla daha bir anlam kazanabilir. Bu ikili her şeyi beraber keşfedebilir. Bu ilişkide tek sorun, aralarındaki seks anlayış farklılıklarından dolayı oluşabilir, ikizler, Merkür yönetimindedir ve aşkta, cinsellikte düşüncelere ve kafa yapısına önem verir. Duygusal ve savaşçı Koç, mantıklı ve düşünsel İkizler’e çok aşırı gelebilir. Bütün bunların üzerinde, ikizler kibarlığa, yumuşaklığa, kültüre önem verir. Bu konularda biraz beceriksiz olan Koçlar, sabırsızlıklarıyla bazen ikizler burcunu zorlayabilir. Bir de Koç’un gereksiz kıskançlıkları, buna hiç gelemeyen ikizler için çekilmezdir. Yine de hava ateşi körükler ve ikizler burcu, Koç burcunun ateş özelliklerini daha da bir coşkuyla vurgulamasına neden olur.

İKİZLER İLE BOĞA

Her zaman hareket eden ikizler, sorumlu Boğa’ya fazla hareketli ve sabırsız gelebilir. Duygusallıkta da her iki burç uçlardadır. İkizler düşünmeyi, öğrenmeyi, paylaşmayı ve çeşitlendirmeyi sever. Tüm zihinsel uğraşlar onu cezbeder. Boğaysa statükocudur ve çok fazla dış dünyaya, çevreye düşkün değildir. Hatta bir Boğa’nın az ve öz arkadaşı olduğunu bilirsiniz, ikizler burcu ise, neredeyse iletişim halinde olduğu herkesi arkadaşı ilan edebilir. Boğanın yaşam görüşü dünyanın maddi yönleriyle ilgilidir. O soyut düşüncelerden çok görebildiği ve hissedebildiği her şeyin peşindedir. Bu yüzden zaman zaman İkizler’in en olmayacak, soyut bir düşünceye niye bu kadar heyecanlandığını anlamaz. Boğa burcu kıskançtır, sevdiğine de sahip olmak ister. Çok yönlü ve değişken olan ikizler burcu ile bir ilişki ona güvensiz gelebilir. Yine de tüm bunlara rağmen Merkür ve Venüs ikilisi çok da uyumsuz değillerdir. Her iki taraf da biraz fedakarlıkta bulunursa, ilişki ilerleyebilir. Boğanın güçlü seks yönetimi, İkizler’in değişkenliğini ve uysallığını aşabilirse, her şey onlar için daha güzel olur.

İKİZLER İLE İKİZLER

Aynı düşünce yapısına, aynı element ve niteliklere sahip bu ikiliden birbirine uygun bir beraberlik çıkabilir. Birbirlerinin değişken mizaçlarını anlayabilirler ve birbirlerini ihtiyaçları olduğunda yalnız bırakabilirler. Ayrıca cinselliğe bakış açıları ve ihtiyaçları aynıdır. Genel olarak bu ilişki, dostluk, arkadaşlık, paylaşımı içinde barındırır. Aynı burçlar genelde birbiriyle anlaşır ama buradaki tek problem, renkli ve çeşitliliği seven ikizler burcunun, kendi gibi bir insanla olmayı heyecan verici bulmayışı olabilir. Zira karşı tarafı çok kendisi gibi görürse, bu sefer ikizlerin merak duygusunu tetikleyecek durum ortadan kalkmış olur. Bu da ilk başlarda onlara keyif verirken, sonrasında çabuk sıkılmaları beraberinde getirecektir. Bu beraberlik ancak taraflardan bir tanesinin diğerini harekete geçiren bir yükselen burca sahip olmasıyla çok uzun ömürlü olabilir.

İKİZLER İLE YENGEÇ

Merkür yani akıl gezegeni Merkür, duygu ve hislerin ışığı Ay ile uyum sağlamakta zorlanır. Bir taraf oldukça duygusal, diğer taraf bir o kadar mantıklı ve nedenseldir. İkizler değişkenliğe her an hazırken, Yengeç gerçek bir tutucu ile birlikte olmaktan hoşlanır. Yengeç burcu için evi, ailesi, yuvası önceliklidir, diğer insanların ne yaptığıyla, kimlerle beraber olduğuyla fazla ilgilenmez. Ne yazık ki İkizler burcu ise tam tersi şekilde hareket eder. Sadece yakınındakilerin değil, diğer insanların da nelerle uğraştığını merak eder. Yengeç, İkizler’i çok fazla kısıtlamazsa, birbirlerinden çok şey öğrenebilirler. Diğer yandan Yengeç’in huysuzluğu, İkizler’i idare edebilmek için çok fazla gelebilir. Bu beraberlikten olumlu sonuç alabilmek için kadının İkizler, erkeğin Yengeç olması daha uygundur.

İKİZLER İLE ASLAN

Biri hava, diğeri ateş olan bu ikili iyi anlaşır. Hava ateşi besler, Aslan burcunun alkışlanmaya ve her zaman hayatın merkezinde olma isteğini hemen fark eden zeki İkizler, Aslan ile ilişkisinde ona gaz vermekten ve onu şişirmekten hiç geri kalmaz. Bu Aslan’ın ilk başlarda hoşuna gitse de, bu beraberlik bir müddet sonra cazibesini kaybedebilir. Çünkü Aslan; gösterişli, tutkulu ve yüreği ile seven bir kişidir ama İkizler insanı yüzeysel ve mantıklıdır. Hiçbir zaman, bir Aslan kadar kendini sevgiye kaptırmayacak ve bazen de Aslan’ın manevralarını çok gösterişli ve gereksiz bulacaktır. Her iki taraf da sosyaldir ve eğlenmeyi çok sever. Beraber çok keyifli, eğlenceli bir ilişki yaşayabilirler ama Aslan burcu burada değişken ve biraz da rahat İkizler burcuna müdahale etmemelidir. O zaman bir ömür mutlu olabilirler. Birlikte sorunlara iyi çözüm bulabilirler.

İKİZLER İLE BAŞAK

Bu iki Merkür insanı ilk başlarda anlaşıyor gibi gözükse bile, uzun vadede birbirlerini yorabilirler. Aslında ilk karşılaşmada birbirlerinin zekasından hemen etkilenirler ama her iki tarafın da çok konuşması ve dinlememesi sorunun temeli olabilir. İkizler’de Merkür akılcı ve değişkendir. Başak’ta ise pratik istekli ve eleştiricidir. Gerçekçi Başak, İkizler’in değişim arzusu ile anlaşamayacaktır. Bu ikili kavga ettiklerinde ortada bir toz bulutu görebilirsiniz. Tabiatları uygun olmadığından, aynı gezegene sahip olsalar bile, toprağın içinde hava olmamasından kaynaklı olarak muhakkak sorun yaşarlar. Her iki burç da sosyaldir, arkadaş canlısıdır. İkizler’in hayatını değiştirmesine izin vermesiyle, Başak’ın verimli yanları ortaya çıkabilir. Bir de Başak İkizleri çok eleştirmemelidir. O zaman İkizler-Başak beraberliği için bir yol bulunabilir.

İKİZLER İLE TERAZİ

Hava-hava elementlerinin beraberliği uzun ve mutlu bir ilişki göstergesi kabul edilebilir. Her iki burç genelde ortak özelliklere sahiptir. Terazi’nin Venüs’ü ile İkizler’inin Merkür’ü birbirlerini anlarlar ve iyi geçinirler. Kültür, sanat ve entelektüalite her iki tarafı çeken şeylerdir. Uyumlu, sanatsal ve anlayışlı Terazi, sosyal, becerikli ve değişken ikizler mizacını diğer burçlardan daha kolay algılar ve kavrar. Her iki burç da oldukça sosyaldir, değişik yerlerde ve ortamlarda bulunmaya bayılır. Bir tarafın ‘haydi yapalım’ dediğine, diğer taraf itiraz etmeyecektir. Her iki taraf da biraz kararsız olduğundan hayatı geldiği gibi yaşayabilirler. Sadece dikkat edilmesi gereken husus Terazi burcunun ilişkiyi azıcık da olsa sahiplenme duygusu olabilir. Yine de gezmeden modaya, iletişimden bilgiye birçok konuda bu ikili en ideal ikililerdendir.

İKİZLER İLE AKREP

Bir hava ve su elementi ilişkisi hava grubu açısından kısıtlayıcı olabilir. Her zaman konulara mantıkla ve çözümcül bir şekilde yaklaşan Merkür insanı, Plüton insanının mahremiyeti bu kadar önemsemesini anlayamaz, ikizler paylaşımcıdır, yaşadığı her tür olayı, her tür duyguyu paylaşmaktan yanadır. Pek paylaşmayı sevmeyen Akrep için bu durum çekilmez olabilir. Bir de cinsellik yönünden bakarsak, seks yönünden ikizler Akrep’in isteklerini gerçekleştirmekte çok sade ve mütevazı kalır, ikizler sekse akıl yönüyle yaklaşırken, Akrep olaya fiziksel açıdan bakar. Kıskanç ve mülkiyetçi Akrep mizacı sonunda İkizler’in serbestlik meyli karşısında çatışacaktır. Bazı ilişkiler yürürken bazıları bomba gibi patlayacaktır. Akrep’in istekleri, Merkür etkisindeki İkizler için oldukça aşırı olabilir. Bu ikilinin birbirlerinden öğrenecek çok şeyi vardır. Bu yüzden isterlerse ilişkilerini iyi bir noktaya taşıyabilirler.

İKİZLER İLE YAY

Bu iki burç birbirlerine 180 derece zıttır. Birbirlerine zıt olan burçlar aslında birbirlerini tamamlarlar ve aralarında güzel bir çekim oluşur. Her iki burç dışa dönük ve özgürlük meraklısıdır. Konuşmayı ve paylaşmayı severler. Bu iki astrolojik etkileşim uyumlu sonuç getirebilir. Ortak bir noktada birleşerek, kafalarına esen her şeyi yaparak, özgürlük duygusunu ön plana çıkartarak çok mutlu yaşayabilirler. İkizler burcu meraklıdır ama yüzeyseldir, Yay burcu ise, bilgi konusunda daha derine gitmeyi sever ve kendine has bir dünyası vardır. İkizler burcu, Yay burcunu fazla hayalci ve abartmaya meyilli bulabilir. İkizler yakın çevresinde olup biten olayları merak ederken, Yay burcunun aklı hep uzak çevrede ve bilmediği alandadır. Bu da zaman zaman aralarında bir mesele olabilir. İkizler, Yay burcunu çok eleştirmezse, onu dinler ve ondaki hevesi her daim körüklerse, arkadaşlıkları ve aşkları onları canlı kılar.

İKİZLER İLE OĞLAK

Bu hava-toprak kombinasyonu zor bir etkileşimdir. Satürn kontrol etmeyi, disiplini ve gelenekselliği öne çıkartır. Her zaman ileride bulunmayı seven bu akılcı Merkür insanı kontrole edilmeyi sevmediğinden zaman zaman problemler su üstüne çıkabilir. Sabretmek Oğlakların temelinde vardır ama bunu İkizler’de göremeyiz. Ayrıca Oğlaklar onların dediği yapılsın isterler, özellikle ilişkide üstün gelme durumları onları memnun eder. Karşı tarafın ne söylediğine, ne söylemediğine aldırmazlar. Bu da İkizler’in kabul edemeyeceği bir şey olabilir. Bu iki burç birbirini görmediğinden anlaşmak ancak bir tarafın taviz vermesiyle oluşur. Ancak iki taraf da kendi yararlarını iyi kolluyorsa, durum değişebilir. Bu ilişkiden çok şey öğrenebilecek olan Oğlak bulduğu yaran kaçırmak istemeyecektir. Oğlak burcu İkizler’den çeşitliliği ve değişmeyi öğrenebilir, İkizler burcuysa, durmayı, dinlemeyi ve gerektiği yerde konsantre olmayı deneyimleyecektir. Olaylara mantıkla yaklaşmak her iki tarafın ortak buluşacağı nokta olabilir.

İKİZLER İLE KOVA

Merkür-Uranüs kombinasyonu keyifli ve etkili bir kombinasyondur. Bu ilişkide idealler, bilgi, entelektüel yapı, öğrenme isteği yüksek olacaktır. İkizler burcu aradığı her tür düşünce formunu Kova burcunda bulabilir. Kovanın yönetici gezegeni Uranüs zaten ani ve sürpriz değişimler habercisidir. Bu da her zaman sürprizleri seven, değişken ve çeşitli İkizler karakterini fazlasıyla mutlu eder. Burada dikkat edilmesi gereken konu, zaman zaman Kova’nın soğuk ve mesafeli duruşu olabilir. Kova, yalnız kalmak istediği zaman İkizler’i gücendirecek bir şey yapmamalıdır. Çünkü bu geçici bir durumdur ve Kova bir süre sonra kendini bulduğunda her iki taraf da yeniden kaldıkları yerden devam edebilirler. Bir de Kova burcu sevgide sabittir, her konuda değişken olan ve zaman zaman fıkır değiştirmekten kaçınmayan İkizler burcu, Kova’nın sabit fikirliliği karşısında nasıl davranacağını şaşırır ve durumdan uzaklaşmak ister. Bu birkaç nokta üstesinden gelinebilirse bu ilişki, ilişkiler içindeki en çeşitli ve en verimli ilişkidir.

İKİZLER İLE BALIK

Bu ikilinin uyumunda duygusallık ve mantık arasında gidip gelmeler Çoktur. Balık burcu fazlasıyla hassas ve duygusaldır, İkizler burcu ise mantıklı ve sağduyulu yaklaşımıyla Balık’ın yanında biraz fazla yüzeysel kalabilir. Dış dünyaya olan tüm ilgilerini Balıklar kendilerine ayırmalarını isteyebilir. Duyarlı ve heyecanlı Balık karakteri, özgürlüksever ikizler için çok tedirgin edicidir. Eğer Balık insanında aradıkları sevgi ve sevecenliği buluyorlarsa, ikizler pek çok alışkanlıklarını değiştirmek zorundadır. Bir taraf hayata gerçekçi bakar, diğer tarafsa hayal kurmayı çok sever. Balık hayalperestliğiyle kendisini ve çevresini kandırmıyorsa, yaratıcılığıyla ikizler burcuna her konuda yardımcı olur. ikizler burcu da gerçekçi düşünce tarzıyla, Balık burcunun hayallerini yıkmamaya özen göstermelidir. Her iki taraf da kolay değiştiği için durum ve koşullara çabuk adapte olabilirler.


Leave A Reply