İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?

0

Milföy ve köfte kambinasyonu ile yapılan kanepe / ikramlık tarifi ve malzemeleri. İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?

İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?

İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?İkramlık Milföy Köfte Malzemeler:
300 Gram kıyma
Yarım su bardağı galeta unu
Küçük bir paket milföy hamuru
1 adet küçük kuru soğan
Kürdanlar

Advertisement

İkramlık Milföy Köfte Tarifi:

Milföy hamurunu buzdolabından çıkartın ve bir süre yumuşamasını bekleyin. Yalnız fazla yumuşatırsanız bu defa da yapış yapış olduğundan sağlıklı sonuç alamayabilirsiniz.

Küçük kurabiye kalıpları hemen her evde bulunmaktadır. Küçük kalıplarınızdan dilediğiniz bir ve ya birkaç parçayı alıp Milföy hamurlarınızda şekiller çıkartın. Biz yıldız kalıbını tercih ettik ve sadece o kalıbı kullandık. Yalnız kürdan ile servşs yapıldığından çok büyük kurabiye kalıpları kullanmayın güzel sonuç elde edemezsiniz.

Kalıbını çıkardığımız Milföyleri önceden 150 dereceye ısıtılmış fırınımıza yağlı kağıt kullanılarak hazırlanmış tepsi vasıtası ile pişirmeye başlıyoruz. Milföyler fırında çok fazla kalmamalı yoksa yanarlar. En fazla 5 dakia içerisinde üstleri hafiften kızarmaya başlayınca tepsiyi fırından çıkartın.

Advertisement

Bu arada bir tarafta da köfteler hazırlansın. Kıyma, galeta unu, rendelenmiş soğan ve tuzu iyice karıştırın. Avuç içi yarıdmı ile köftleri top gibi yapın ve kızartın. Köftelerde hazır.

Daha sonra resimlerde de görüldüğü gibi bir adet mini milföy hemen üzerine bir adet top köfteyi kürdan yardımı ile birleştirin. Daha sonra hazırladığınız tüm yiyecekleri kanepe tepsisine dizin ve servis yapın.

Misafirlerinizin kesinlikle çok beğeneceği oldukça pratik bir ikramlık.

Afiyet olsun.

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.

İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?

Advertisement

İkramlık Milföylü Köfte Nasıl Yapılır?


Leave A Reply