İngiliz Karbonatı İle Zayıflama Mümkün mü? Faydaları ve Zayıflama Kürü

0
Advertisement

İngiliz karbonatı nedir? İngiliz karbonatı ile zayıflamak mümkün mü? İngiliz karbonatının faydaları ve İngiliz karbonatı zayıflama kürleri.

İngiliz Karbonatı

İngiliz karbonatı kullanım süreçleri

İngiliz karbonatı denilen ürünün çok eski zamanlardan beri hem çeşitli sağlık problemlerinde doğal bir tedavi edici olarak kullanıldığı, bunun dışında günlük çoğu işlerde de çözüm üretici bir ürün olarak hayatımızda yer aldığı bilinmektedir. Sağlık konusunda hazımsızlığı gidermek için, midede fesat denilecek noktada sıkıntılar olduğunda mideyi yatıştırmak için veya vücut genelinde biriken fazla asidi vücut dışına atabilmek için sık sık İngiliz karbonatına başvurulduğu bilinen bir gerçektir.

Tabi tüm bu faydalarının yanında, yakın geçmişten günümüze hayatımızda en fazla yer tuttuğu alan kuşkusuz ki zayıflamaya yardımcı etkisidir. Konuyla ilgili bugüne kadar pek çok iddia atılmış ve bilim dünyası konuyla ilgili ikiye ayrılmıştır. Bir güruh bilimsel olarak ispatlanmış bir geçerliliği olmadığından ve kullananlardan bazılarının ürünün herhangi bir zayıflatıcı etkisini görmemesinden ötürü İngiliz karbonatının çok iyi bir kilo verdirici ürün olduğunu kabul etmezken; diğer bir güruh da her ne kadar bilimsel olarak geçerli bir ürün olmasa da kullanıcı deneyimlerinin bu konuda daha ön planda olduğunu; kullanıcıların çoğunun İngiliz karbonatının zayıflatıcı etkisinden faydalanabileceklerini söyleyerek bu ürünün etkisini kabul etmişlerdir.

İngiliz karbonatı kullananlar bu ürünün zayıflatıcı etkisini, kendisini destekleyici unsurları hayatlarında bir arada tutmalarıyla birlikte görebilmişlerdir. İngiliz karbonatı ile zayıflayanlar hem bu suyu hayatlarının vazgeçilmez birer parçası yapmışlar hem de hayatlarından “asidik yiyecek” kategorisinde bulunan ürünleri çıkartarak bunun yerine “alkali gıdalar” kategorisinde olan gıdalarla beslenerek zayıflama durumlarını gerçekleştirebilmişlerdir.

Konuyla alakalı alternatif tıp biliminde oldukça başarılı bir doktor olan Ender Saraç, bu ürünün olumlu etkisine inanan isimler arasındadır. İngiliz karbonatı ile zayıflama Ender Saraç tarafından belirli tariflere ve programlara oturtulmuş bir zayıflama desteği olarak kabul edilmektedir. Kendisi hem alkali ürünlerle yapılacak bir diyetle hem de aynı zamanlarda tüketilecek İngiliz karbonatlı suyla beraber gayet rahat kilo verilebileceğini savunan bilim insanlarındandır.

Advertisement

İngiliz karbonatlı su nasıl zayıflatır?

Her şeyden önce tüm bilim dünyasının bildiği ve kabul ettiği gerçek, vücudun metabolik hızını arttırmak ve bu sayede daha rahat kilo vermek adına atılacak ilk adım; beslenme düzenimizle birlikte vücudumuzun asit ve baz dengesini daha alkali tarafa çekmek olacaktır. İşte tam da bu noktada, alkali değerleri arttırmak ve düzenlemek için devreye İngiliz karbonatlı su girmektedir. İngiliz karbonatlı su yapıldığında bu suyun yapısının tamamen alkali değerler taşıması, tüketilmesi sonrasında vücudun da bu değerlere uyum göstermesini sağlamaktadır.

İngiliz karbonatı ile zayıflayan kişilerin bu süreçlerde başlıca yaptıkları şey, karbonatlı sularını tüketirken her 15 kilo için 1 litre karbonatlı su içmeleri gerekliliğine dikkat etmeleridir. Doğru oranda suyu düzenli olarak tükettiklerinde kilon kayıplarında ciddi hızlanma görebilen kişilerin sayısının oldukça fazla olduğu söyleyen kişilerin sayısı hiç de az değildir.

İngiliz karbonatının faydaları

Yazımızın konusuyla alakalı olarak ağırlıklı bir şekilde İngiliz karbonatının sadece kilo verme konusundaki detaylarının üzerinde durulsa da, en başta bahsettiğimiz gibi karbonatının hayatımızın içerisinde pek çok alanda sağladığı faydalar da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu faydalardan kısaca şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Karbonatın kendisi, doğal bir malzeme olarak cilt üzerinde peeling uygulaması adına kullanılabilmektedir. İngiliz karbonatını sulandırdıktan sonra yüzünüze yetecek miktardaki malzemeyi yavaşça masaj yaparak cildinize uygulamanız, bir müddet bekledikten sonra durulamanız yeterli olacaktır. Eğer ki cilt yapınız normalde çok kuruysa bu ürünün cildinizden tamamen çıkabilmesi adına ekstradan ikinci bir durulama sürecini de geçirebilmeniz gerekmektedir.

Karbonat ürününün beyazlatıcı etkisini dişler üzerinde de uygulamak mümkündür. Yani dişlerinizi normal rutinde fırçalarken akşam ve sabaki fırçalamalarınızda diş macunuyla fırçaladıktan sonra bir de üzerinden fırçaya karbonat dökerek geçmeniz önerilmektedir. Kısa bir süre sonra dişlerinizin doğal yöntemlerle beyazlamaya başladığını ayrıca da ağız kokusu problemleriniz varsa ciddi anlamda azaldığını hatta ortadan kalktığını da görmeniz mümkündür.

İngiliz karbonatının vücut üzerinde tıpkı bir ter önleyici deodorant niteliğinde de kullanmanız mümkün olmaktadır. Koltuk altı bölgesine uygulamasını yaptığınız karbonat, hem sizin daha az terlemenize yardımcı olacak hem de rahatsız edici ter kokularından kurtulmanızı sağlayacaktır. Özellikle aşırı terleme sorunu olan kişilerin; karbonat ve sirkeyi iyice karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra, banyodan çıktığında koltuk altlarına bu malzemeyi uygulaması önerilmektedir. İyice yedirdiğiniz bu malzeme koltuk altınızdaki terleme ve koku problemlerinin önüne geçecek, kişiyi ekstradan deodorant ya da koltuk altı roll-on’larından kullanma zahmetinden de kurtaracaktır.

Advertisement

Evde yapılan yemeklerde mide için rahatsız edici olan doğal besinler olan bakliyatlardan sonra, daha rahat bir sindirme süreci geçirerek şişkinliklerin ve gazın önüne geçmek adına bu yemekleri pişirme aşamasında tarifin içerisine ekstradan bir çay kaşığı miktarında karbonat da eklemeniz önerilmektedir. Böylece bakliyat tüketiminden sonraki süreçlerde midenizde herhangi bir gaz sıkışması vb. durumların da önüne geçilmiş olmaktadır.

İngiliz karbonatı ile zayıflama kürü nasıl hazırlanır?

İngiliz karbonatlı suyu hazırlamak son derece kolay ve çaba gerektirmeyen bir iştir. 1,5 litrelik suyun içerisine bir tatlı kaşığı miktarında karbonat ekledikten sonra bu suyun içerisinde malzeme eriyene kadar karıştırılmaya devam edilmelidir. Günlük olarak örnek verilecek olursa 60 kiloluk bir kişinin 4 litrelik bir karbonatlı su tüketimi yapması gerekmektedir. Çünkü az önce de bahsettiğimiz gibi her 15 kiloya 1 litre su geçerliliği vardır.

Gün boyunca beslenilen öğünlerde mümkün olduğunca su tüketmemeli. Bunun yerine yemek yemeden 30 dakika önce karbonatlı sudan içmeye devam etmelisiniz. Yemeğinizi yemenizin ardından 1 saat geçince karbonatlı su içmeye devam edin. Yatana kadar suyu bitirme gayretinde bulunmanız gerekecektir.

Sabah kalktığınızda daha kahvaltı etmemişken yarım litre karbonatlı su içilerek güne başlanmalı. Bu başlangıç suyunun tüketiminden yarım saat sonra kahvaltı yapılabilmesi uygun görülmektedir. Bahsi geçen tüm dikkat edilecek noktalara harfiyen uyulduğunda; vücuttan kolaylıkla şişkinlik atacak ve ödem söktürecek olan bu karbonatlı su karışımı aylık 5 kiloya varacak şekilde kilo kayıplarının önünü açmaktadır.

İngiliz karbonatının zararları nelerdir?

Her doğal ürünün faydasının yanında bir takım zararları da olabildiği gibi İngiliz karbonatının da belirli noktalarda bünyeye bir takım zararlar verdiği göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; dikkat edilmeden İngiliz karbonatı gözün içine kaçırılırsa son derece yakıcı ve tahrip edici özellikler gösterebilmektedir. Bu nedenle böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında gözleri en az on dakika olacak şekilde sadece suyla yıkamak. Ardından da vakit kaybetmeden bir uzman hekimin kontrolüne gidilmelidir.

Kişi farkında olmadan çok miktarda karbonat yediyse. Öncelikle bu kişiye bol bol su içirerek malzemenin midede şişmesini sağlamalı. Ardından yine kişiyi bir kaç kez üst üste istifra ettirmelisiniz.

Kişi farkında olmadan İngiliz karbonatını soluduysa, hemen temiz hava alabileceği bir alana çıkarmalı ve vakit kaybetmeden doktor kontrolüne götürülmelidir.


Leave A Reply