İnsanlar Üzerinden Kurgulanan Karakterler

0
Advertisement

Gerçek insanlardan, hayatlardan ve ya kişisel görünümlerden esinlenerek ortaya çıkmış karakterlere bir göz atış. Gerçek insanlardan uyarlanmış karakterler

Şrek
Shrek ve ya Şrek Akromegali hastalığına yakalnmış güreşçi Maurice Tillet’e dayanmaktadır.
Maurice Tillet - shrek

Şrek

Beavis ve Butthead
Beavis ve Butthead’in yaratıcısı Mike Judge karakterleri Kaliforniya Üniversitesindeki (UCSD) iki profesörden esinlenerek yaratmıştır.
Beavis and Butthead

Joker

Joker karakteri 1928 yapımı The Man Who Laughs filmğinden esinlenerek yaratılmış bir karakterdir ve bu filmin oldukça ürpertici olduğu söylenmektedir.

Advertisement

joker

Quasimodo

Quasimodo karakteri gerçekten 1800’lü yıllarda yaşamış bir kişiye dayanmaktadır ve bu kişinin heykeli Notre Dome’de yer almaktaymış.
Quasimodo

Winnie The Pooh

Geçmişte Londra Hayvanat bahçesinde yaşamış resimde gözüken küçük siyah bir ayıya dayanmaktadır.

Winnie The Pooh

Advertisement

Dr. Eggman

Ülkemizde çokda bilinmeyen bir karakter olan olan Dr. Eggman ya da Türkçe’ye çevirirsek Dr. YumurtaAdam Amerikan başkanı Theodore Roosevelt ve bir yumurtanın birleşiminden meydana gelmiştir. İlginç değil mi? Bizim cumhurbaşkanlarından birinden karakter yaratmaya kalksan yer yerinden oynar sanırım.

Dr. Eggman

Patrick Bateman

Christian Bale’in canlandırdığı 2000 yapımı Amerikan Sapığı filmindeki ana karakter olan Patrick Bateman. Aslında bir roman olan Amerikan Sapığı’nın yazarı Bret Easton Ellis bu karakteri yaratırken Tom Cruise’dan esinlendiğini kabul etmiştir.

Patrick Bateman

Sam Amca (Uncle Sam)

Dünyaca meşhur ve hiç sevilmeyen Sam Amca karakteri 1812 yılındaki iç savaşta paketlenmiş et satan Samuel Wilson’dan esinlenerek ortaya çıkarılmıştır.

Sam Amca (Uncle Sam)


Leave A Reply