İnternetin Zararları Nelerdir? (Maddeler Halinde)

0
Advertisement

Artık hayatımızın her alanına girmiş olan internetin zararlarının maddeler halinde sırlandığı yazımız.

İnternet artık hepimizin hayatının bir parçası. Özellikle mobil teknolojilerin gelişmesi sayesinde nerede olursak olalım yeter ki kapsamı alanında olalım mutlaka cep telefonlarımızdan, tabletlerden ya da bilgisayarlarımızdan internete sınırsızca bağlanabiliyoruz.

İnternet bilgi paylaşımı olarak dikkate alındığında oldukça faydalı bir yapıdır. Özgürce fikirler ortaya atılır yepyeni girişimler yapılır, alışveriş yapılır. Normal hayatta ne yapabiliyorsak artık internet üzerinden de yapabilir hale geldik. Çünkü Özlelikle 2000’li yılların başından itibaren teknoloji hem gelişti hem de çoook ucuzladı.

Peki internetin zararları nelerdir? Bunu hiç düşündük mü? İşte maddeler halinde internetin zararları:

 • Vakit kaybı. İnternet üzerinde gereğinden fazla bir şekilde yapılan sörf insanların sosyal yaşamlarından çaldıkları zaman olarak ortaya çıkar. Makul bir sürenin üzerinde internete giriş yapılmaması gerekmektedir.
 • Zorbalık. özellikle çocuklar ve gençler arasında yaygın olan ve sosyal medya siteleri üzerinden gerçekleşen zorbalık neticesinde psikolojik sorunlar yaşanmaktadır. bazı vakalarda ise bu intihara kadar gidebilmektedir.
 • İnternette yararlı sitelerin yanı sıra bir çok da zararlı site yer almaktadır. Zararlı web sitelerindeki içerikler sebebi ile özellikle çocukların ruhsal gelişimleri olumsuz bir şekilde etkilenebilir.
 • İnternet üzerinden özellikle sosyal medya sitelerinin de teşviki ile oynanan oyunlar kişiyi tembelliğe itebilir ve yapılması gereken işlerin ya geç yapılmasına ya da hiç yapılmamasına sebebiyet verebilir.
 • İnternet üzerinden her ne kadar ülkemizde yasak olsa dahi kolaylıkla kumar ve bahis sitelerine erişim yapılabilmesi ve bunun sonucu olarak da büyük miktarlarda para kaybı aile içi felaketlere sebebiyet verebilir.
 • Bankacılık işlemlerinin de internet üzerinden yapılması sonrası bir çok değişik yöntem ile şifrelerin ele geçirilmesi ile dolandırıcılık vakaları günden güne artış göstermiştir.
 • Uzun süre internette zaman geçirmek aynı zamanda kişi de fiziksel rahatsızlıklara da yol açabilmektedir.
 • İnternet kullanımının artması ile birlikte anti,sosyal kişiliğe sahip bireylerin sayısı da artmaktadır. Bu sebeple tüm hayatınızı internet üzerine kurmayın.
 • İnternetkoliklik olarak tabir edilebilen bir tür rahatsızlık ile kişi uyanır uyanmaz interenete girip özellikle sosyal medya hesaplarını kontrol etme zorunluluğu hissederek bir internet bağımlılığı yaşanabilir. Uyuştuırucu madde bağımlıları gibi bu kişilerinde tedavi olması gerekebilir ve ciddi bir rahatsızlıktır.

Advertisement

Yorum yapılmamış

  • İnternetin çoğunlukla zararlarından bahsedildiği kadar faydaları da vardır ancak çoğu kişi bundan bahsetmedikleri için neredeyse herkes internetin yok denebilcek kadar az faydası olduğunu düşünürler

 1. çok güzel olmuş işime çok yaradı ☺❤💞💫😄😋👍💛😀❤💘💚💙💗💖❣💟💞💔💜💛💓👗👚👞👢👠👒💍💄💎👑🛍👖👕👔😍😘😋😁.

  • Teşekkür ederim canım benim ❤💙💚💛💜💓💔💕💖💗💘💝💞💟👍👍👏👏👏👏👌💝💖😀😀😀😀😀😀😀💭💬💬💭🌳🌳💐💐💐

 2. İŞte internetin bir yararı şimdi kütüphaneye gitmiştik:D
  ☺☺☺☻☻☻☻◘◘◘ ☺☺♥♥○○

Leave A Reply