iPhone 5 Çıkış Tarihi İddiaları Yoğunlaştı – Özellikleri Neler Olacak?

0
Advertisement

iPhone 5 cihazı ile ilgili dedikodular. iPhone 5 ne zaman çıkıyor, iPhone 5 ön sipariş tarihi ve iPhone 5 yeni özellikleri nelerdir?

iPhone 5 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. iPhone 5 in çıkış tarihi, özellikleri ve ön sipariş tarihi ile ilgili her yerde bir iddia ortaya atılıyor. Açıkçası iPhone 5 üreticisi Apple firması bu olayı kendi cihazlarının ücretsiz reklamına dönüştürmüş durumda. Herhangibir üreticinin kendi cihazı için piyasada bu şekilde bir haber silsilesi yaratabilmesi mucize gibi gözüküyor.

iPhone 5

iPhone 5 (Kaynak: pixabay.com)

iPhone 5 için son iddia ön sipariş tarihi ile ilgili. Amerika bazlı tekonoloji sitelerine göre iPhone 5 için ön sipariş tarihi 12 Eylül 2012. Tabii ki bu bir ihtimal. Ancak bizim görüşümüze göre düşük bir ihtimal. Çünkü Eylül ayının sonuna doğru lansmanı yapılması beklenen cihaz için lansman öncesi ön sipariş alınması biraz düşük bir ihtimal olarak gözüküyor.

Lansman ile ilgili olarak yapılan iddialardan biriside iPhone5 satışlarının Amerika’da 21 Eylül 2012’de başlayacağı. Amerika dışı satış noktalarında ise 5 Ekim tarihi öngörülüyor. Tabii satış tarihini bekleyen iPhone fanatiklerinin bu haberler ile iyiden iyiye heyecanlandıklarını belirtmeye gerek yok.

Nkfu olarak asıl dikkate aldığımız açıklamalar ise iPhone 5 ana üreticisi olan Foxxconn firmasınından gelen haberler. Samsung Galaxy S3 ile yakaladığı muazzam başarıyı geçmek zorunda olduklarını bilen Foxxconn yöneticileri yeni iPhone cihazının çok daha üstün özellikler ile beraber piyasaya çıkacağını belirtiyor. Yeni iPhone 5 cihazına amuda kalkıp takla mı attırmak istiyorlar bilemiyoruz ancak ilk hedefin Samsung’un muadil modellerin önüne geçmek olduğunu anlayabiliyoruz.

Advertisement

Dünyada milyonlarca insana kullanmayacakları özelliklerde cihaz satma başarısını (cihazın hakkını verenlere lafımız yok) yakalayan Samsung ve iPhone ürünlerinde ki savaşın son aşamasına önümüzde ki günlerde gireceğiz ve tüm sonuçları hepberaber göreceğiz.

Yeni iPhone 5 ‘de daha yüksek RAM kapasitesi, daha da güçlendirilmiş işlemci hızı ve daha uzun süre dayanabilecek batarya ile daha büyük ekran beklentimiz bulunuyor. Bunun haricinde çok muazzam bir yenlik olmayacak gibi gözüküyor.

NKFU

Advertisement

Leave A Reply