İşe Erken Başlamanın Faydaları İle İlgili Kompozisyon

1
Advertisement

İşe erken başlamanın, düzenli çalışmanın önemini anlatan kompozisyon örneği. İşe Erken Başlamanın Faydaları İle İlgili yazı.

HAYATTA BÜTÜN BAŞARILARIMI HER İŞTE BİR ÇEYREK SAAT ÖNCE HAREKETE GEÇMEME BORÇLUYUM

Çalışma zevkini kazanmış olan ve belli bir ideale sahip olan herkes türlü yollarla başarıya ulaşmak ister; türlü çabalar gösterir. Başarıya ulaşmada sabır, irade, azim ve çalışmanın büyük rolü her zaman tekrarlanır durur. Bu önemli faktörler yanında başarıya ulaşmada zamanın da büyük rol oynadığı unutulmamalıdır. Her işte erken harekete geçmenin büyük faydaları vardır. Akla hayale gelmeyen türlü engeller kıt bir zaman çerçevesi içinde düzenlediğimiz çalışmalarımızı boşa çıkarabilir.

Erken harekete geçmek bir bakıma iş güvenliği sağlayan tedbir almak demektir. Bu hususta söylenmiş atasözlerini ve vecizeleri özel hayatımızda her fırsatta kullanmaz mıyız? Örnekler; «Erken kalkan işine, geç kalkan düşüne», «Erken giden yol alır», «Erte kalan dona kalır», «Üç saat erken harekete geçmek üç dakika geç kalmaktan iyidir». v.s.

Erken davranmanın önemini sezdiği halde genellikle ağırcanlı davranan insanoğlu zamana karşı pek kayıtsızdır. Özel hayatımızda bile uğradığımız hayal kırıklıkları, yenilgiler hep bu kayıtsızlığın birer sonucu değil midir?

Advertisement

1 Yorum

  1. gökhan özenci şüheda okan on

    gökhan ağbi seni çok seviyorum butun şarkıların çok güzel senin en büyük hayranlarından biriyim seni seviyorum gökhan ağbi

Leave A Reply