İsyan mesajları

0
Advertisement

İsyan mesajları. İsyan eden bir insanın ağzından çıkan ya da isyanını ilan etmek isteyenlerin kullanabileceği isyan sözlerinden, mesajlarından seçmeler.

isyanArtık sıkıldım güclü görünmekten, icim dügüm dügümken, baska dügümleri cözmekten. Herkese yetismekten, ama kendime hep gec kalmaktan.

Yasananlar sadece isyan, günlerim dolunca hüsran, seni sevmek tek bir inadım, seven yanar simdi anladım.

Ah suskun yüregim.! Okadar söyledim uslanmadın. Mutlu olmak kim sen kim, hayâllerle idare edeceksin artık. Senin isin cileyle , senin isin gamla.. Gökten mutluluk yagmuru yagsa sana düsmez bir damla.

Karanlık bir gecede elinde sigara geziyor karanlık sokaklarda isyankar Asık beIIi AgIaması inletiyor heryeri.

Advertisement

Bir zamanlar ardından bakar aglardım simdi dönüp ardıma bile bakmam. Bir zamanlar ugruna dünyaları yakardım simdi serefsizim kibrit bile cakmam!!

Seni düsünür , seni özlerim , sevgilerin özlemlerin derinliginde ne olur kır seytanın bacagını bir kez beni hatırla , bir sonbahar serinliginde…

Askımız icin kan dökmemi istiyorsan sana dünyanın sah damarını keserim. İllede senin kanın olacak diyorsan mühim degil ben seni toprakta da severim.

Yokluguna dayandım, sensizde sabah oldu. Sensizde mevsimler degisti ama dudaklarımla gülsem de gözlerimle gülmeyi unuttum sayende.

Advertisement

Rastgele sallasam zarları, aska hep yek. Zar tutup atsam, yalnızlıga düses! Bilek falan degil bu, bildigin felek.

Kalemimi kıran hakime degil, kelepceyi takan askere degil, beni yakalayan polise degil, dar agacına asan cellada degil, arayıp da sormayan dostlarıma bu isyanım!

Böyle suskun böyle üzgünsem, böyle zalim böyle günahkarsam, ben degil; beni gülerken aglatan, yasarken öldüren utansın!

Ne kadar acı, sessizlige isyan edercesine bagıran yüregim; dilime hükmedemezken, ruhumu paramparca ediyor.

Advertisement

Düslerim ile hayatımı bir türlü yan yana getiremedim. Her sözün altından bir yalan, her tasın altından bir yılan mutlaka cıkıyor!

Unutma! Sabahlar artık gecikir. İster saga dön ister sola, gözüne uyku degil gidenin hayali gelir. Kendini siirlere verirsin. Elin sigaraya gider her on dakika da bir; fena zehirlenirsin.

cıglıklar arasında sagır ve dilsizim. Ne duyup dinlemeye istegim var, nede konusup anlatmaya mecalim.

Daha söylenecek, yazacak cok sey var ama bende birsey kalmadı, yüregim tükendi.

Advertisement

Her seyi iki kisilik düsünüp de, “Önce sevdigim mutlu olsun” diyenlere bir uyarı; sonrasında yasanan acılar ve o kahrolası yalnızlık tek kisilik, sakın unutmayın. Ve bu güzel hafta sonunu, yoklugunuzu bile farketmeyenler ile degil, varlıgınızdan mutlu olup da, “iyi ki varsın sen” diyenlerle birlikte yasayın.

Kücük bir mutluluk istiyorum hayattan. Hatta o kadar kücük olsun ki kimseler istemeye yeltenmesin onu benden.

Öyle bir toplum olduk ki artık birbirimizi yargılatmaktan fırsat bulup sevmeyi unuttuk.

Sorunun kendisinde olmadıgına inanmayan ya da inanmak istemeyen insanlar, careyi baska insanların huzurunu bozmakta bulurlar.

Advertisement

İnanc ve güvendigi bittigi zaman bir iliskide, Romeo bile hasım olur Juliet’e.

Gün icinde istedigin kadar sahte gülücükler sac, iste tam bu saatlerde gercekler seni bekliyor. simdi, dibine inme saatidir acıların.

Ve “Pismanlıklar”, “Eyvah’larını” Giydirirken Kat Kat; Hayat Son Hamlesini Yapar; “sah” ve “Mat” .

Kadınlar pembe, erkekler ise siyah renge ilgi duyarlar. cünkü ; kadınların toz pembe hayalleri, erkeklerin ise kararan umutları vardır ..

Advertisement

Kimsenin dogru insan olmadıgı bir dünyada dogru insanı bulmaya calısman zaman kaybı.

Gelecek diye sevdigin seni sevmezse, dönecek diye bekledigin bir daha gelmezse, sevdigini söyleyip baskasına giderse, böyle sevgiye ve vefasız sevgiliye isyan ederim.

Hayatta gözyaslarımı hak edecek bir insan görmedim. Ya benim gözyasIarım gereksiz ya da ugruna gözyası döktügüm insanlar degersiz.

Sana söylemek istedigim cok sey var, susmak istedigim cok yer, sarılmak istedigim cok an var..Konusamıyorum, susamıyorum, sarılamıyorum.. sorsalar, yasıyorum.. sormasalar kızıyorum.

Advertisement

SUSTUM anlamadılar, KONUsTUM inanmadılar, cünkü herkes ANLAMAK gerektigi yere kadar ve İNANMAK istedigi sekilde vardılar.

Gün bir gün sevdalanmıs geceye. Gecede yakamoz düsürmüs denize. O günden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmus ta ki günes tutulup gölge düsürene dek sevdalara.

Güzel oLsanda Söz dinlemez Bu gonuL, cirkin Olsanda Sever Seni Gönlüm, Delikanlı Kalbimle geliyorum Sana isyanım Bu Aleme!

su yalan dünyaya, mutlulugumuzu engelleyenler, savasları baslatanlar isyanım sizleredir.

Advertisement

Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunlugun en acımasız oldugu zamanlardayım. Hic bu kadar uzun susmadın sevdigim. Hic bu kadar uzun gitmedin bilmedigim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Sevmek ölmektir bence , ben de sevmistim ölmeden önce İsyan, sözü dinlenmeyenlerin dilidir.

Ne sevene düsmanım. Ne de seni sevdigime pismanım. Sadece seninle olmak varken sensizlige isyanım.

Ne derdime derman isterim, ne gönlüme sultan. Ne cebime para isterim, ne arkama insan. Hepsine rest, alayına isyan..

Advertisement

Seni düsünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliginde ne olur kır seytanın bacagını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliginde.

Ellerimi tutma, artık yok karsında o saf Asık, bunu Unutma! Artık isyanım sana, yalancısın bunu anla..

Bir ses beklemek senden. Soluk beklemek. Suskunlugun en acımasız oldugu zamanlardayım. Hic bu kadar uzun susmadın sevdigim. Hic bu kadar uzun gitmedin bilmedigim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Aglamak isyansa her gün aglıyorum, gülmek bir oyunsa o oyunu hic bilmiyorum, sevmek sucsa beni affetme cünkü seni her seyden cok seviyorum

Advertisement

Leave A Reply