İsyankar Sözler

0
Advertisement

İsyankar sözler. Sıkıntılar ve bozuk düzen ve hayat karşısında isyan etme noktasına gelen kişiler için en anlamlı isyan sözleri. İsyankarların kullanacağı sözler.

İsyankar SözlerBir gün zaman gecer anlamazsın gözyasların sel olur akar durduramazsın öylesine bendesin ve öylesine sende olurum ki istesen de unutamazsın.

Yokluguna dayandım.sensizde sabah oldu. sensizde mevsimler degisti. Ama dudaklarımla gülsem de gözlerimle gülmeyi unuttum sayende.

Biraz seni bilirler, biraz beni Ama ne bilirler, Bu delinin seni deli gibi sevdigini./span>

Sen var ya sen aynı sigaram gibisin. Dumanı gözlerin? Külü dudakların… Yalnız aranızda bir fark var sigaramı ben, beni ise sen yakıyorsun…

Dünde, bugünde, yarında? Yüregin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiginde elini kalbine koy; ben hep ordayım!

Advertisement

Aglamak isyansa her gün aglıyorum, gülmek bir oyunsa o oyunu hic bilmiyorum, sevmek sucsa beni affetme cünkü seni her seyden cok seviyorum askım.

Ecelle sözlü ölümle nisanlıyım tesadüfen dogdum yasamak zorundayım alayına isyan kralına ölüm.

Huzur icinde ellerimi kavusturuyor ve bekliyorum,rüzgara,gelgite yada denize aldırmıyorum.Artık zamana yada kadere isyan etmiyorum,bana ait bana gelecek cünkü.

Bütün insanları sevebilirdim, sevmeye senden baslamasaydım.

Sana o kadar kırgınım ki, seni bin parcaya bölsem yetmez. Ama kaybolacak bir parcana da gönlüm elvermez.

Alsalarda su yasla dolu gözlerimi yerlerinden. calsalar da haberim olmadan seni kalbimden. Eger unutacaksa bu can cıkmasın bedenimden. Ölürsem söyleyin mezarıma gelmesin o sevmeyi bilmeyen.

Advertisement

Kim bilir hangi aksam günesle beraber bende sönecegim kim bilir hangi ellerden son suyumu icecegim belki göremeden ölecegim fakat yinede seni ‘EBEDiYEN SEVECEgiM’.

Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek icin geceyi bekleyen?gece midir seni bana düsündüren yoksa ben miyim seni düsünmek icin geceyi bekleyen?

Eger cölde bir cicek olsan; seni kaybetmemek; icin gözyaslarımla sulardım Eger gözümdeki bir damla yas olsaydın; seni kaybetmemek; icin hic aglamazdım.

Dünyada iki kör tanıdım; biri beni görmeyen sen, biri de senden ba$kasını görmeyen ben.

Gün bir gün, sevdalanmıs geceye gecede yakamoz düsürmüs denize ogünden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmus ta ki günes tutulup gölge düsürene dek sevdalara.

Güller hep ellerinde acsın, ama dikenleri batmasın sevda hep seni bulsun, ama seni yaralamasın mutluluk hep yüregine dolsun, ama beni unutturmasın.

Eger beni bu sokakta, bu semtte, bu $ehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, Gözlerinin daldıgı yerdeyim.

Yalnızlık gecelerin, Ümit bekleyenlerin, Hayal caresizlerin, Yagmur sokakların, Tebessüm dudakların, Sen ise yalnız benimsin birtanem.

Sarı giyer günes olursun, Mavi giyer deniz olursun, Siyah giyer matem olursun, Kim bilir belki bir gün, Beyaz giyer benim olursun.

Kalbim kırık, ruhum eksi. Gönlüme aldıgım tek kisi. Bu son artık, yok iliski.

Aklım yanık, hep celiski. Sevdigim tek kadın degisti. Bu son artık, bu ask bitti.

Advertisement

Yanına gelecek yüzüm yok, benim coktan doldu tanrım günah defterim öyle cok günah isledimki ben isyan etti günah defterim.

İlk defa susuyorum sessizce. Oysa seni icime bagıra bagıra yazmıstım.

Sev sev sev nereye kadar! Biraz da sevilelim be arkadas!

Ne zaman dogru yapsam kimse hatırlamaz, ne zaman yanlıs yapsam, kimse unutmaz! Ne güzel dünya bee!

Niye aglıyorsun dediler, sevdim dedim. Niye üzülüyorsun dediler, gönül verdim dedim. Elin kızı icin dege mi dediler, megerse degmezmis.

Sev öyle sev ki kalmasın sende gurur, Gurur’un basladıgı yerde sevgi son bulur.

Dönmeyeceksin biliyorum, tutmayacaksın ellerimden öpmeyeceksin dudaklarımdan sevmiceksin beni deli gibi, vurmayacaksın kalbine zinciri benden baskasınıda alacaksın sevgilim.!

Bir umuttu yanlızlık birseyleri paylasamamaktı belki,gözler dalıp giderken, yaralı bir serceye aglayan bir buluttu belkide,belki belkilerle dolu bir hayattı bu.! isyankar gecelerin isyankarı.

Her bakısın sitem gibi her gülüsün isyan gibi, senin sevgin yalan gibi, yakma beni sevmiyorsan.

Sev öyle sev ki kalmasın sende gurur, Gurur’un basladıgı yerde sevgi son bulur.

Alsalar da su yasla dolu gözlerimi yerlerinden. calsalar da haberim olmadan seni kalbimden. Eger unutacaksa bu can cıkmasın bedenimden. Ölürsem söyleyin mezarıma gelmesin o sevmeyi bilmeyen.

Advertisement

Biz isyankar asıklarız! geceleri Sokaklarda Düsünürüz Askımızı geceleri isyan bayragımız dalgalanır Aska Karsı!

Ben seni dün sevmedim, cünkü dün bitti Ben seni bugün sevmedim cünkü bugün bitecek Ben seni yarin sevdim cünkü yarınlar hic bitmeyecek…

Sen elimden tutunca, yüregim yesil yosunlara takılıp günlerce dip akıntılarının pesi sıra gitmek isterdim.

Basını gögsüme yasladıgında tek bir düsmanım vardır:gecip giden zaman.

Kalbim seni unutacak kadar adı ise ellerim onu parcalayacak kadar asıldır.

Anlamlı bir cümle kurmaya gerek yok anlamsız bir hayat yasarken.

Adı var kendi yoklardan bıktık adı var kendi yoksa bende yokum.

Sana seni anlatamam isyan edersin askı tekrar istemem ziyan edersin seninle vardım seninle soldum bir varlıgım yokki muradım olsun.

Dünyada 2 renk gül olsun, biri kırmızı digeri beyaz, sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.

Gül bahcesinde gecse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, ugrunda ölmeye deger gülüm.

Ayrılıklar kücük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güclendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp yangını güclendirdigi gibi.

Advertisement

Aglamak istiyorsanız asla yapmayın. cünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüsünüz icin,Yasayan birileri mutlaka vardır.

Hayat bir tiyatro dediler bana bir rol verdiler en acısı benimki idi önce sev sonra terk et dediler.

Eskiden karanlıklardan ve yagmurlardan korkardım simdi ise yagmurlar gözyasım oldu karanlıklar ise sırdasım oldu.

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz.. Unutma gülüm sevmek daima beraber olmak degildir, sen yokken bile seninle olabilmektir..

Sesini duyabilme umuduyla yasadıgım hayat yüzünü göremedigim icin cekilmez olsada sesini duyabildigim icin yasamaya deger…

Eger bir gün olur da birisi icin aglarsan basını dik tut ki gözyasların seni aglatan kisi kadar alcalmasın.

Bir gün hayatın tüm güzelliklerinden vaz gecipte ölüme gitmek istersen yanıma gel, gel ki sana sensizligin ölüm oldugunu göstereyim.

Dünya döndükce sen hep bana DÖNMEYE. Basını her yastıga koydugunda beni GÖRMEYE. Her kahkaham da göz yası DÖKMEYE. Ben yasadıkca sen ölmeye Mahkumsun.

Sen sevda ırmagı, gittin ele aktın, sen dünyamı yıktın. Vefasız Askım.

Üstüne `seviyorum` yazdıgım bir kagıttan, sandal yapıyor, dereye bırakıyorum ister yüzsün, ister batsın, ister bir calıya takılsın o kagıt sandal, hep derenin bir yerinde olacak biliyorum.

Önce düstügümde kalkmayı ögrendim sonra aleve dokundugumda acıyı sevmeyi ögrendim sevilmeyi sonra terkedilip beklemeyi sayende unutulmayı da ögrendim herseyi ögrendimde yalnız unutmayı ögrenemedim.

Advertisement

Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ısık gözlerim olsun.

Bir gün bir rüzgar eserse oralaraBenim sana olan sevgimi fısıldarsa kulagına unutma sende bana bir tutam sevgi yolla.


Leave A Reply