İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

İtalyan Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre İtalyan Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 İtalyan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. İtalyan Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

İtalyan Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  İtalyan Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile İtalyan Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • İstanbul Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – İtalyan Dili ve Edebiyatı (Örgün) – DİL – 52 – 398,24854 – 16.190
  • Ankara Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – İtalyan Dili ve Edebiyatı (Örgün İta.) – DİL – 52 – 367,59799 – 24.85
  • Ankara Üniversitesi (Devlet Üniversitesi) – İtalyan Dili ve Edebiyatı (İtalyanca) (KKTC Uyruklu) – DİL – 1 – Yer.Olmadı –

Advertisement

İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü

90%
90%
Awesome

Bölümde İtalyan Dilinin gramer yapısı incelenmekte, İtalyan Edebiyat ve kültürünü başlangıçtan günümüze kadar ele alan belli başlı akımlar ve yazarlar araştırılmakta ve bu alanda eğitim yapılmaktadır. Mezunlar turizm sektöründe, tercüme bürolarında, Türkiye’de etkinlik gösteren İtalyan kuruluşlarında iş bulabilirler.

  • İş İmkanları
    9
  • Kazanma Zorluğu
    9

Leave A Reply