İyimserlik İle İlgili Kompozisyon

7
Advertisement

İyimserlik nedir? İyimserlik hakkında kompoziyon, yazı örneği. Kompozisyon örnekleri.

Hemen hemen hepimiz Polyanna’nın hikayesini biliriz. Polyanna her durumdan güzel bir şey çıkararak kendisini mutlu etmeyi bilir. Böylece hayata pembe gözlüklerle bakar ve çok iyimserdir.

Aslında iyimser bir kimse olmak için Polyanna gibi olmak her zaman biraz abartılıdır. Ancak kötü düşünceleri ve karamsarlığı kovmada Polyanna’nın bakış açısından biraz bir şeyler öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Kötümser yaklaşım ve düşünceler sahibine zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Tabi bunun için olaylar ve durumlar karşısındaki ihtimalleri göz önünde bulundurmaktan bahsetmiyorum. Çalışmadığımız bir sınavdan düşük not almamız büyük bir ihtimaldir ve iyimser bir bakış açısı takınıp, “Belki de hoca bildiğimiz yerden sorar” gibi düşünmek tam bir kendi kendini kandırmadır. Ancak düşünce ve davranışlarımızda böyle bir kandırmacaya meyil etmeden, benimsediğimiz olumluluklar, yaşamımızda da olumluluk olarak bize geri döner.

Her şeyin en kötüsünü düşünmek bizi mutsuz eder. Hayat her zaman şansızlıkların bizi bulacağı bir yer değildir. Hayatımızdaki bir çok iyi gelişme bizim hayata verdiğimiz enerji ve çabamızla beslenir. Düşünceler ile davranışlarımızın uyumlu olduğu durumlarda; kimilerinin evrene verilen enerjinin geri yansıması olarak kabul ettiği güzellikler ve başarı bizi bulacaktır. Üniversite sınavı için hem çalışan hem de kazanacağına inanan bir öğrencinin kazanması, kesinlikle bir tesadüf değildir. İyimser yaklaşımın çalışmakla güçlenmesine bir örnektir sadece…

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.

Advertisement

7 yorum

  1. Cok teşekkürler çok iyi bir site ama şu yukarıdaki arkadaşlar kimden dayak yemiceniz anlayamadım 🙂

  2. Alfa reyiz on

    Anomin bence senin sorduğun öğretmen olacak öğretmenden dayak yemiyecekler 🤑🤑🤑🤣🤣🤣🤣

Leave A Reply