Kadın Bir Fotoğraf Paylaştı ve Adam Boşanma Kararı Aldı! İşte Hikaye!

1

Artık akıllı telefonlarımızla beraber hızlıca hemen resim çekerek snapchat ya da messenger ile yayınlamak herkes için çok kolay

İspanyol bir ikilide de her zaman tamda bu işlemi uyguluyordu fakat günlerin birinde kadın aşağıdaki resmi eşine yolladı. Ama, gönderim olurken çok feci bir yanlış yaptığını ve bu yanlışın çok kötü sorunları birlikte getireceğini daha fark edememişti. Kocası çok sinirliydi…

Iris, eşi Tomas’ı her zaman göremiyordu. Sigorta satıcılığı yoğun bir temposu olan bir işti ve çok fazla gezileri dünyanın değişik yerlerine gitmesini gerektiriyordu. Tomas işinde çok başarılıydı, hali hazırda elde ettiği iyi gelirle çok fazla paraya sahipti. Eşi Iris’e olan aşkını göstermek adına ona büyük bir hediye hazırlamak istedi. Sonuçta evinden bu kadar uzak olmasına rağmen eşi onu her zaman desteklemeye devam ediyordu.

İkili, bir seneden fazladır evliydi ve bu zaman içinde birbirlerini sadece hafta sonları görebiliyorlardı. Her ikisi de bu durumun normal bir vaziyet olmadığının bilincindeydiler fakat şartlar bu durumdaydı. İkili birlikteyken bu durum sıklıkla kavga etmelerine neden oluyordu.

Günlerden birinde Tomas iş seyahatinde yalnız başına motel odasında dururken büyük bir karar aldı, bu iş böyle devam edemezdi. Yıl sonunda kariyerini bırakacak ve böylece Iris’le çok daha fazla ve kaliteli zaman geçirecekti.

Tomas, evlerine daha yakın bir iş bulmanın özellikle yaşadığı deneyimle sorun çıkarmayacağını düşündü. “Normal” çalışma saatleri ve günlerine sahip bir iş bulacaktı. Senelere biriktirdiği altınları kullanıp bir miktar da ev kredisi alarak güzel, şirin bir ev almaya artık parası vardı.

Tatlı gelecekleri artık aklında daha net bir şekilde canlanmıştı…

Bu fikirle heveslenen Tomas, fikrini hızlıca eşi Iris’e göstermek için çok heyecanlıydı ama hafta sonuna yaklaşmışlardı yani kısa süre sonra Iris’i göreceği için sabretmek istedi. Perşembe günü akşam üstüydü. İş gününün her ikisi için de bitmesine çok az kalmıştı fakat Tomas Paris’te Iris’ten çok uzaklardaydı. Neyseki çift birbirine Messenger yoluyla mesaj gönderebiliyordu.

O gün gece ne yapacakları hakkında uzun uzun yazıştılar, normal bir sohbetti ta ki Iris eşine aşağıdaki resmi gönderene kadar. Aslında resme bakınca karısının yatakta uzandığı normal bir resimdi fakat Tomas onu çok üzecek olan bir ayrıntıyı fark edinde bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Tomas fotoğrafa yakından bakınca göz yaşlarına hakim olamadı.

Aslında resme bakan çoğu kişi, ilk bakışta garip bir şey fark etmiyor. Sonunda yatağa oturup kameraya tutkulu bir ifadeyle bakan genç ve güzel bir kadın görünüyor. Yanında bir gitar duruyor ve arkasındaki pencereden içeri gün ışığı giriyor. Ama dikkatli bir şekilde bakınca, bir şeylerin yanlış olduğu anlaşılıyor…

Yatağın altında bir adam eli görünüyordu… Iris’in ikinci gizli bir yaşam sürdürdüğü ve gizemli bir aşkı olduğu ortaya çıkıyor. Tomas ne kadar yanıldığının farkına varınca çok üzülmüştü ve hemen boşanma davası açmaya karar verdi. Bu, yaşamındaki çok büyük bir dönüm noktası oldu.

Boşanmanın üzerinden birkaç yıl geçtikten sonra Tomas her şeyi bırakmak ve biraz keyifli zaman geçirmek için bir kasaba seyahati planlıyordu. Arada sırada çalıştığı yerden gelen önemsiz e-postaları yanıtlamak için de bilgisayarını kullanıyor. Kasaba seyahati sırasında takıldığı kulüplerden birinde içerken tam olarak bu düzeni yapıyordu. Bilgisayarından kafayı kaldırınca gözlerine inanamadı. Kalbi hızla çarpmaya başladı…

Kendi yaşlarında bir dişi kulübe giriş yaptı.

Tomas bir anlığına şaşırdı ve sonra kendinden emindi. Bu dişiyi tanıyordu! Bu, üniversite dostlarından biri olan Angel’dı.

Tomas ve Angel daha 20 yaşlarındayken üniversiteden birlikte mezun olmuşlar Angel annesiyle beraber başka bir şehre taşınmıştı. Böylece herkes kendi yoluna gitmişti… şu ana kadar. Angel aynı kulüpte Tomas’ın karşısına çıktığında Tomas onu neredeyse haztırlamayacaktı. Ama ona hissettiği sevgiyi hızlıca anımsadı ve böylece Angel’a doğru yanaştı.

Angel’ın hayatında kimse olmadığını hemen anlamıştı. İşten yeni çıkmış ve birşeyler içmek istemişlerdi. İkisinin bu kadar çok zamandan sonra yaşamlarında olan biten hakkında sohbet etmeleri adına harika bir fırsat bulmuşlardı. Angel, Tomas’ın boşandığını duyunca çok şaşırdı. Geçen tüm yıllar boyunca Angel, gizlice Tomas’la tekrar birlikte olmayı umuyordu. O an gelmiş gibiydi, ne de olsa Angel da yanlızdı!

Uzun uzun sohbet ettikleri, içtikleri ve güldükleri eğlenceli bir gece geçirmişlerdi.

Tomas yıllar sonra ilk kez kendini iyi hissediyordu. Sıkıntılarını arkada bırakmak için kurduğu bu kısa gezinti düşündüğünden çok daha güzel geçmişti.

İki muhabbet kuşu, o gece kulüp kapandıktan sonra son müşteriler olarak hala oturup sohbet ediyorlardı. Dışarı adım attıklarında Angel, Tomas’ın en muazzam hayallerinde bile düşünmeye cesaret edemeyeceği bir şey sordu. Kulübün önündeki yolda dururken Angel gözlerinin içine bakarak “Bana gelmek ister misin? Hemen şu evde oturuyorum” dedi.

Tomas’ın soruyu ikinci kez düşünmesine elbette gerek yoktu. Angel’ın evine doğru el ele yürüdüler. İşte bu, yeni bir ilişkinin ilk adımıydı…❤️


1 Yorum

  1. fotoğrafı bir başkasının çekmiş olması değilde yatağın altındaki eli fark etmesi büyük başarı

Leave A Reply