Kahvaltıda Pankek Partisi – Sevimli Pankekler

0

Sabah kahvaltılarında kahvaltı yapmayı reddeden sevimli çocuklara kahvaltıyı hem sevdirecek hem de onları güne iyi bir şekilde başlatacak pankek tarifi

Kahvaltıda Pankek Partisi – Sevimli Pankekler

Malzemeler (5 kişilik):
3 yumurta
3 su bardağı un
3 bardak süt

Advertisement

Süslemek ve şekil Vermek İçin
Bir parça beyaz peynir
Bir adet pipet
Küçük şekilli Kek Kalıpları
Kahvaltıda pankek tarifi
Yapılışı

Çırpma kabı içerisine 3 yumurtayı, 3 su bardağı unu ve 3 bardak sütü katın. Çırpıcı ile iyice çırpın. 1-2 dakika çırpmanız yeterli. Daha sonra çok az yağladığınız tavayı orta eteşe koyun biraz tavanız ısınınca bri kepçe yardımı ile bir miktar hamuru tavaya dökün. Tahta ispatula ile 10-15 sanye sonra arka yüzünü çevirin. 10-15 saniyede bir tavanızdaki pankekin yüzünü çevirerek pankekein pişmesini sağlayın. Kabınızdaki tüm hamur bitene kadar pankeklerinizi hazırlayın. Pankekler hazır.

Pankeklerin şekli yuvarlak olur. Bir servis tabağına pankeklerden birini alın ve küçük kalıpları pankeklerin üzerine bastırarak şekilli küçük pankekler oluşturun. Yumuşak beyaz peynir içerisine pipetin ucunu 1-2 cm girecek şkilde sokun ve çıkartın. Pipetin içinde kalan küçük peynir parçalarını da kar olarak süsleyin. Bundan sonrası birazda yaratıcılığınıza kalıyor. Artık hiçbir çocuk bu pankeklere hayır diyemiyecek ve kahvaltısını büyük bir keyifler yapacaktır.

Afiyet olsun…

Advertisement


Leave A Reply