Kalçaları Yuvarlaklaştırma Hareketleri

0

Kalçalarınızı yuvarlaklaştırmak için yapabileceğiniz egzersiz hareketleri. Kalçaları güzelleştiren, yuvarlatan hareketler.

kalca-egzersiz

Kalçaları Yuvarlaklaştırma Hareketleri;

Kalça hattı kadın siluetinin güzelliği üzerinde mühim rol oynar. Kalçaların yuvarlak olması, beli ince gösterdiği gibi, bacakların düzgünlüğünü de meydana çıkarır. Biçimli ve ger-6in kalça sahibi olmak için, aşağıdaki hareketleri her gün muntazaman yapmanız lâzımdır:

1 — Elleriniz ensenizde olduğu halde yere diz çökün. Sonra kollarınızın durumunu bozmadan, ayaklarınızın önce sağına, sonra soluna oturun (20 kere).

2 — Ayakta durun, ellerinizi kalçalarınıza dayayın ve bacaklarınızı açın (ayakların uçları dışarıya bakacaktır). Bir bacağınızı gayet gergin tutarken, öteki dizinizi yere bükün. Ayaklarınızın durumunu bozmadan doğrulun ve aynı hareketi öteki dizinizi bükerek tekrarlayın (15-20 kere).

3 — Aşağıdaki şekilde yürüyün: bir bacağınızı yene paralel bir hat teşkil edecek şekilde kaldırın. O ayağınızın ucunun yeri göstermesine dikkat edin; öteki ayağınızın tabanı bu arada yere yapışık olacaktır. Bu hareketi her bacak için 3 er kere tekrarlayın.

4 — Aynı hareketi bacağı öne uzatıp kaldıracak yerde yara açarak tatbik edin. İlk zamanlar dengenizi muhafaza etmekte güçlük çekerseniz, bir sandalyenin arkasına abanın.

5 — Sırt üstü yere uzanın ve dizlerinizi kaldırarak göğsünüze değecek şekilde bükün. Bundan sonra omuzlarınızın vaziyetini değiştirmeden, kalçalarınızı belinizin etrafında, dizlerinizi sıra ile sağda ve solda yere değdirecek şekilde döndürün.

6 — Yere diz çökün; kollarınızı yana açın. Şimdi sırtınızı sağa doğru yaylandırarak ayaklarınızın soluna oturun. Doğrulun ve aynı hareketi sağa oturacak şekilde tekrarlayın (10-15 kere).


Leave A Reply