Kandil Mesajları

0
Advertisement

Kandil mesajları. İslam aleminin en özel geceleri olan kandil gecelerinde kullanabileceğiniz dini duyguları en iyi şekilde yansıtan en güzel kandil mesajları.

Kandil Mesajları

Gül bahcesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle… İyi kandiller.

Dertlerimiz kum tanesi kadar kücük, sevinclerimiz nisan yagmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Kuran’ın nazil oldugu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum.

Advertisement

Yagmurun topraga hayat verdigi gibi dualarında hayat bulacagı bu gecede dua bahcesinde yeseren fidan olmak dilegiyle kandiliniz mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim rabbimize. Hayırlı kandiller…

Bicarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak icin calısıp, cabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruc tutan, meydan-l gazada cihat eden gibi Allah yanında rütbesi vardır. Kandiliniz kutlu olsun…

Advertisement

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle icten öyle samimi ol ki gözyaslarını bile tebessüme cevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

En ısıltılı bakısların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuclarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yasayacagı nice mutlu kandillere.

Günler bize dostların güzelligi ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet Hz. Muhammed komsunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun kandiliniz mübarek olsun…

Rüzgârın kemanını caldıgı ve yagmur damlalarının pencerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp, keske dedigin tüm güzelliklerin sizin olsun.

Sade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaslar, ona susamıs dudaklar kadar, acılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun.

Avucların acıldıgı, gözlerin yasardıgı, ilahi esintilerin kalpleri oksadıgı anın bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarım.

Advertisement

Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir sekilde yasamayı nasip etsin.

Tüm Müslüman ailesinin bu mübarek gecede ettikleri duaları yüce rabbimden kabul etmesini dilerim âmin… Bütün İslam âleminin mübarek kandil gecesini kutlarım…

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle carpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz mübarek olsun!

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya ac, bugün günahlardan olabildigince kac, bugün en gizli incilerini onun icin sac. cünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

Advertisement

Mübarek kandilinizi kutlarım. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir sekilde yasamayı nasip etsin.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Günesin pembeligiyle dogan, saflıgıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun. Kandilin mübarek olsun…

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taclanır, o gül ki Muhammed (sav)’ı anlatır. Muhammed (sav)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

Ruhu ask ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, cosku tufanı ve sükür notaları ile örülmüs güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Bu gece mübarek kandil gecesi. Günahtan kurtulus gecesi. Haydi dua edelim. Temizlensin günah defterleri. İyi kandiller…

Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, etegindeki hayır cevherlerini basımıza bosaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dilegiyle kandiliniz mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set cekmisse ne cıkar, dualarda birlesen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Advertisement

Allah’ın adıyla basladıgınız her isinizde basarılar dilerim kandiliniz mübarek olsun…

Günler bize dostların güzelligi ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun…

Mübarek kandilinizi kutlar, her seyin gönlünüzden gectigi gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun…

Advertisement

Allah’ın askıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, su fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle icten öyle samimi ol ki gözyaslarını bile tebessüme cevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin duaya uzandıgı, sinelerin dostlara acıldıgı, gözlerin masumiyet aradıgı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dilegiyle iyi kandiller.

Gül dalında güzel dikense gülle güzel, toprak yesille gök maviyle güzel, gözler manayla eller duayla güzel, kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

Yükü sevgi özü saygı gücü barıs süsü hosgörü olan mübarek kandilini kutlarım Allah’a emanet olun…

Bu mübarek gecede dualarınızın kabul ve makbul olması dileklerimle… Kandilinizi kutlar, size ve sevdiklerinize hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler gecirdigimiz; fakat gelecek adına umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanısa vesile olur. Kandiliniz mübarek olsun…

Kardesligin daimi oldugu, sevgilerin birlestigi, dostlukların bitmedigi yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yagmur gibi yagdıgı nice kandillere…

Advertisement

Bazen yenik düstük zamana, esiri olduk anlamsız kosturmaların ve fakat adını yüregimize yazdıgımız dostlarımızı hic unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hic solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

İlahi esintilerin kalpleri oksadıgı, bir anın bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle, kandilinizi kutlarım.

Mevla’m cekirdege orman gizlemis, yılan zehrine derman gizlemis, mübarek günlere cennet gizlemis. Senin, ailenin ve tüm İslam âleminin kandili mübarek olsun.

Advertisement

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle carpsın, gönüllerimiz bir olsun… Kandiliniz mübarek olsun!

Ne zaman ki iyiliklerimiz keskeklerimizden önde gider; o zaman hayatı yasarız. Oysa cogumuzu hayat yasıyor. İyiliklerle dolu bir yasam dilegiyle iyi kandiller.


Leave A Reply