Karadeniz’de Bulunan Hukuk Fakülteleri Taban Puanları ve Kontenjanları 2020

0
Advertisement

Karadeniz’deki üniversitelerde bulunan Hukuk fakültelerinin 2020 taban puanları ve kontenjanları nelerdir? 2020 Karadeniz üniversiteleri hukuk fakülteleri.

Hukuk Bölümü Taban Puanları

2019 -2020 yerleştirme sonuçlarına göre Karadeniz bölgesinde bulunan özel ve devlet üniversitelerinin Hukuk fakültelerine ait taban puanları ve kontenjanlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz. Karadeniz bölgesinde tüm Hukuk Fakültelerinin listesi ve son yerleştirme sonuçlarına göre oluşan taban puan ve kontenjan çizelgesi.

Karadeniz Bölgesinde sadece üç ilimizde Hukuk Fakültesi bulunmaktadır. Bu bölgede okuyup, yaşayıp avukat, hakim, savcı gibi hukuk insanı olmak isteyenler için üçü de birer devlet üniversitesi olan Trabzon Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hizmet vermektedir. Üniversitelerden Trabzon Üniversitesi’nin kontenjanı 240 olup, Karadeniz Bölgesinde Hukuk fakülteleri içinde en fazla öğrenci yetiştiren üniversitedir. Taban puan yüksekliği de en çok Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne aittir ancak Trabzon Üniversitesi’nin taban puanına çok yakındır.

Karadeniz Bölgesinde Bulunan Hukuk Fakülteleri

TRABZON ÜNİVERSİTESİ / Hukuk Fakültesi / EA / 240 / 390,63413

Advertisement

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ (SAMSUN) / Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi / EA / 100 / 394,34605

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ (RİZE) / Hukuk Fakültesi / EA / 80 / 386,25155


Leave A Reply