Kardan Adam Çikolatalı Truffle Tarifi

0

Çikolatalı truffle nasıl yapılır? Yılbaşında Kardan adam şeklinde çikolatalı sevimli trufflelar için gereken malzemeler ve tarifi.

Kardan Adam Truffle

Kardan Adam Çikolatalı Truffle Tarifi

Özellikle yılbaşı ve kış ayların kardan adam figürünü yemeklerde kullanmak çok popüler. Bizlerde çikolatalı trufflelarımızı kardan adam şeklinde hazırladık. Gereken malzemeler ve tarifi yazımızda bulabilirisiniz. Şimdiden afiyet olsun, iyi eğlenceler.

Kardan Adam Çikolatalı Truffle

Malzemeler:

100 gr kalıp çikolata, kalıp çikolata bulamazsanız sevdiğiniz bir çikolatayı bitter yada sütlü alıp kullanabilirsiniz.
100g tereyağı
275g şeker krema (icing sugar)
üstü için beyaz çikolata
Şapkalar ve burunlar için Kırmızı ve yeşil şeker hamuru, eğer şeker hamurundan şekillendiremiyorsanız şekerlemeleri de burun veya şapka niyetine kullanabilirsiniz.

Yapılışı

Küçük bir tencereye su koyun, kaynatın.

Çikolatayı ısıya dayanıklı bir kap içine alın ve suyun üzerine yerleştirin. Çikolata eriyene kadar hafifçe karıştırın. Tereyağını ekleyin ve tereyağı eriyene kadar tekrar hafifçe karıştırın. Tencereyi sudan çıkarın
Çikolata karışımına şeker kremayı (icing sugar) ekleyin, iyice karıştırıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Soğumaya bırakın.

Karışımı küçük bir kaşığı alıp küçük bir top şeklinde yuvarlayın. Bir çanağa beyaz çikolata rendeleyin ve çikolata içerisindeki her truffle’ı iyice kaplayana kadar gezdirin (hindistan cevizi rendesi ile de deneyebilirsiniz) – elleriniz soğuk olursa bu kadar yapışkan olmayacaktır! Üstüne biraz daha küçük top yaparak kardan adamın kafasını hazırlayın ve gövdesinin üstüne yerleştirin.

Bütün kardan adamlar tamamlandıktan sonra, kırmızı ve yeşil renkte şeker hamurlarını kullanarak şapka ve burun yapın, ardından kardan adamlara ekleyin – yapışmaya yardımcı olması için kokteyl çubukları, kürdan veya bir parça reçel kullanmanız gerekebilir.


Leave A Reply