Kardan Adam Nedir? Kardan Adam Yaz Aylarında Ne Yapar?

2
Advertisement

Kardan adam nedir? Kısaca kardan adamın tanımı. Kardan adamların yazın ne yaptığını zannediyordunuz. Hepinize afiyet olsun….

Kardan Adam Yılbaşı Kartları

Kardan Adam Hakkında Bilgi

Bir kardan adam, genellikle çocuklar tarafından yeterli kar yağışı olan bölgelerde inşa edilen antropomorfik bir kar heykelidir. Birçok yerde, tipik kardan adamlar, yüz ve diğer özellikler için bazı ek düzenlemeler ile farklı büyüklüklerde üç büyük kartopundan oluşur. Karın yontulma kabiliyeti nedeniyle, diğer birçok stilde de var. Yaygın olarak kullanılan aksesuarlar arasında kollar için dallar ve ilkel bir gülen yüz ve burun için kullanılan bir havuç bulunur. Şapka veya fular gibi giysiler dahil edilebilir. Düşük maliyetli ve bulunabilirlik sık görülen sorunlardır, çünkü kardan adamlar genellikle bir kez tamamlandıktan sonra elementlere bırakılır.

Kardan Adam Yılbaşı Kartları

Bir kardan adam kardan yapılmış bir insan heykeli. Kardan adamlar genellikle insanlar farklı büyüklüklerde üç kar topu ürettikleri zaman yapılır (Japonya’da, kardan adamlar iki kartopu tarafından yapılır) Bir fular, çakıl taşları, düğmeler ve bir havuç gibi görünüyor (burun için).

Kar Nedir? Karın Özellikleri Nelerdir?

Kar buz şeklindedir. Atmosferdeki su donduğunda kar oluşur. Kar, farklı şekil ve boyutlarda gelir.

Advertisement

Suyun donma noktasında (0 ° C, 32 ° Fahrenheit), kar erir ve sıvı su haline gelir. Bazen, kar çok hızlı erir ve su buharı olur. Buna süblimasyon denir. Su buharının karlaştığı tersine biriktirme denir.

Kar, kayak ve kızak gibi bazı kış sporları etkinliklerinde kullanılır. Bazen insanlar yapay kar yaparlar ki kayak yapabilirler. İnsanlar ayrıca eğlence için kardan şeyler yaparlar.

Kar ayrıca görünürlüğü azaltıp sürüşü çok zorlaştıracağından tehlikeli olabilir. Kar yağdığı zaman, gündüz kar biraz erir ve gece tekrar donar. Bu, sürüş koşullarını çok tehlikeli hale getirebilecek buz yapar. Kar küreme makineleri, sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirmek için karı yollardan uzaklaştırmak için kullanılır. Ayrıca, lastiklerin yolu tutmasına yardımcı olmak için yola kum veya tuz eklenebilir. Tuz karla karıştığında, kar daha kolay erir. Bunun nedeni, tuzlu suyun tatlı sudan daha düşük bir erime noktasına sahip olmasıdır (tuzsuz su).

Bir kar fırtınası tehlikeli bir kar fırtınası türüdür. Bir kar fırtınası, karı havada tutan ve görünürlüğü azaltan güçlü rüzgarlar üretir. Bazen yıldırım ve gök gürültülü kar olan gök gürültüsü karını üretir.

Kardan Adam Yaz Aylarında Ne Yapar?

Kardan Adam

Advertisement


2 yorum

Leave A Reply