Kazak Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Kazak Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Kazak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Kazak Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Kazak Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Kazak Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Kazak Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Kazak Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi (Türkistan) (Yabancı) – Kazak Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 5 – 214,79412 – 775.643

Advertisement

Kazak Dili ve Edebiyatı Bölümü

40%
40%
Awesome

Kazak Dili ve Edebiyatı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı sosyal ve kültürel ilişkilerin canlı kalmasında alanında bilgi ve birikime sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    4

Leave A Reply