Kedi Sevgisi İle İlgili Yazı

0
Advertisement

Kedi sevgisi ile ilgili yazılmış olan kısa ancak kedi sevgisinden bahseden yazı

Kedi SevgisiKöpeğin ne kadar zeki olduğunu biliriz. Kedi de az zeki hayvan değildir. Bilim insanlarının yaptıkları bir deneyde, zeka bakımından köpek 9, kedi de 8 puan almıştır. Bu arada, kedinin köpeğe üstün birtakım
özellikleri de vardır. Birçok hayvanların depremleri önceden sezdikleri bilinen gerçeklerdendir. Depremleri sezmek konusunda en hassas hayvanlardan birinin de kedi olduğu anlaşılmıştır. Bilginlerin vardıkları sonuçlara göre, depremden biraz önce kedilerin kulakları geriye doğru kıvrılır, tüyleri kabarır, gözlerindeki pırıltı artar, vücutlarını belirli bir titreyiş kaplar. Kedilerin bu sırada acı acı miyavladıkları da görülmüştür. Tanınmış bir Alman bilgini kediler için “Deprem yazar aletlerin en iyileridir” diyor.

Kedilerin şaşırtıcı özelliklerinden biri de, gözleri bağlanarak, ya da torbaya konarak, ne kadar uzağa götürülürlerse götürülsünler, eski yerlerine dönüp gelmekteki ustalıklarıdır. Uzak yerlere götürülen kedilerin çoğunun kendisini götürenden önce eve döndükleri görülmüştür. Kediler başka bir şehirden bile geriye dönüp evlerini bulurlar.

Kedilerin ilgi çekici yönlerinden biri de alkol düşmanı olmalarıdır. Hemen bütün öbür hayvanların, hele aç, susuz bırakılmışlarsa, içine alkol karıştırılmış yiyecekleri, içecekleri yeyip içmelerine karşılık, hiçbir kedi, çok aç, çok susuz kalmış da olsa, alkol sürülmüş bir yiyeceğe yanaşmaz, böyle bir suyu içmez.

Advertisement

Leave A Reply