Kelebek Cheesecake Tarifi

0

Hem lezzetli hem de kelebek şeklinde bir cheesecake hazırlamak tahmin edilenden çok daha kolay.

Kelebek Cheesecake Tarifi
Kullanılacak Malzemeler:
1 adet cheesecake yap (Dr Oetker’ın var hazır alıyorsunuz içine damak tadınıza göre labne peynir yada süzme yoğurt ekliyorsunuz. Bu konuda labne peyniri tavsiye ederim. Çok daha lezzetli oluyor)
2 paket burçak bisküvi (cheesecake yap poşetinin üstünde 200-250 gram tahıllı bisküvi yazıyor. Ben burçak kullandım. Lezzet müthişti)
Margarin yada tereyağı (tereyağını her zaman tercih ederim. Eğer tereyağınız güzelse margarinden daha lezzetli olur)
Böğürtlen sos (küçük poşetlerde satılan böğürtlen soslardan 3 tanesi işinizi görür)
Kalp şeklinde kek kalıbı
Kelebeğin ortası için uzun yumuşak şekerlerden
Üstüne benek yapmak için ister krema kullanın, isterseniz benim gibi pasta süsleme icing kullanın. Şu küçük tüpler içinde satılanlardan kullandım

Yapılışı:
Hiç fırın yakmanıza gerek yok. Bisküvileri mutfak robotundan geçiriyor ve eritilmiş tereyağı ile katıştırıyorsunuz. Zaten tarifi cheesecake yapın poşetinin üzerinde yazıyor. Kalp şeklinde kalıba (kelepçeli olanlardan) kaşıkla bastırıp sıkıştırarak tabanını bisküvi kırıntılarından yayıyorsunuz. Kremayı ya poşetteki gibi hazırlayıp üstüne döküyorsunuz. Spatula ile üstünü düzeltip en az 2-3 saat buzdolabında bekletiyorsunuz. Kalıptan çıkardıktan sonra bıçakla ortadan ikiye kesin ve kelebek şeklini vermek için döndürün. Burada pastaya zarar vermemeye dikkat edin, şekli bozulmasın. Sonra da böğürtlen sosu veya keyfinize göre süsleyin.

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.


Leave A Reply