Kenya Resimleri

0

Kenya Resimleri. Özellikle safari tutkunlarının mekanı Kenya resimleri.En güzel Kenya resimleri. Afrika fotoğrafları

Kenya bir Afrika ülkesi. Doğu Afrika da yer alan bu ülke özellikle safari tutkunları için muhteşem güzellikler sunabiliyor. Ayrıca muhteşem sahilleri de olan bu ülkede Swahili ve İngilizce konuşuluyor. Hem safari yapmak hem de Hint Okyanusu kıyısında tatil yapmak isteyenler için mükemmel bir yer. En güzel Kenya resimleri. Afrika resimleri.

Advertisement

KENYA

Etkileyici bir manzaraya ve muhteşem hayvanlara sahip bir ülke olan Kenya, Afrika’nın doğu kıyısında yer alır. Ekvator, ülkenin ortasından geçer.

Yüzölçümü: 582.650 kilometre kare
Başkenti: Nairobi
Dili: Kiswahili
Para birimi: Scellino
Kenya

Kuzey Kenya’nın büyük bölümünü kuru düzlükler oluşturur. Batıda ormanlık dağlık alanlar ve güneyde de savanalar yer alır. Afrika’nın büyük göllerinden biri olan Victoria Gölü, ülkenin batısındadır.

KENYA DAĞI

Advertisement

Volkanik dağlar, ülkenin Ekvator’a yakın orta kısımlarında bulunur. Bunlardan biri de sönmüş Kenya Dağı’dır. 5.199 metre yüksekliğiyle ülkenin birinci ve Afrika’nın ikinci en yüksek noktasıdır (Tanzanya’daki Klimanjoro Dağı’ndan sonra).

Kenya

ÇİFTLİKLER VE ŞEHİRLER

Dağlık alanların verimli toprağı tarım için elverişlidir. Kenyalı çiftçiler ihraç edilmek üzere; büyük plantasyonlarda kahve, çay, sebze ve meyve yetiştirirler. Küçük arsalarda ise tüketilmek üzere; mısır, fasulye, manyok ve patates yetiştirirler. Toprakların yalnızca beşte biri tarıma elverişli olan Kenya’da, insanlar iş bulabilmek için Mombasa (ana liman şehri) ve başkent Nairobi gibi; kasaba ve şehirlere göç etmektedir.

ULUSAL PARKLAR

Kenya’nın yabani hayvanları avlanma yüzünden tehdit altındadır. Hayvanların korunduğu ulusal parkları görmek için dünyanın her tarafından ziyaretçiler gelmektedir. Gelişmekte olan bir ekonomiye sahip Kenya için turizm önemli bir gelir kaynağıdır.

Advertisement

Kenya

KENYA HALKI

Kenyalıların çoğunluğu siyah Afrikalıdır. Avrupalı, Asyalı ve Arap kökenli olanların sayısı sınırlıdır. Aralarında Kikuyu, Masai ve Samburuların da bulunduğu 50’den fazla etnik grup bulunmaktadır. Kenyalılar futbol ve atletizme düşkündür. Kenyalı atletler olimpiyatlarda birçok madalya kazanmıştır

Kenya

MODERN KENYA

Bilinen en eski insan fosillerinin bazıları Kenya’da bulunmuştur. Kenya, 1920 yılında İngiliz sömürgesi olmuştur. 1963’de bağımsızlığını kazanmış ve 1964’de bir cumhuriyet olmuştur. Modern zamanların en tanınmış lideri 1964’den öldüğü tarih olan 1978’e kadar devlet başkanlığı yapan Jomo Kenyatta’dır.

Kenya Bayrağı

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Advertisement

Kenya - Klimanjaro Dağı

Kenya

Kenya

Kenya - Fil

Kenya

Kenya - Safari

Kenya

Kenya

KenyaKenya

Kenya

Kenya

Advertisement

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Advertisement

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya

Kenya


Leave A Reply