Kitap İle İlgili Kompozisyon, Kitap Okumak İle İlgili Yazı Örneği

10
Advertisement

Kitabın değeri, kitap okumanın önemi ile ilgili kompozisyon örneği. Kitap hakkında kompozisyon, yazı örneği.

Kitap İle İlgili Kompozisyon

Dünya Çocuk Kitapları Haftası

Hayatta gerçek dost kitaptır. Ferdi makam ve söz sahibi eden odur. Yaratılışları icabı fertler birbirlerinden farklı yeteneklere sahiptirler. Şüphesiz iyi bir eğitimle bu farklılığı gidermek mümkündür. Boş zamanlarımızı kitaba vererek değerlendirirsek, kazançlarımız büyük olur. Bugün bilimin zirvesine ulaşmış olan kişiler, durumlarını kutsal varlık olarak bilinen kitaba borçludurlar. Genç kuşağa kitap sevgisini aşılamak, eğitimcilerin ve yetişkinlerin başlıca görevi olmalıdır. Ancak Seviyemize uygun ve sindirimi kolay olan eserleri okumakla isabetli hareket etmiş oluruz.

Kitap aynı zamanda bizi farklı diyarlara hemen götüren sıcak bir ortama hemen sokan dünyadaki yegane araçtır. Mısır tarihi ile bir kitap okuyan kişi kendini bir anda Mısır piramitlerinin altında hissedebilirken canınızın en sıkıldığı bir anda bir kitap ile en eğlenceli ortamlara kayabilirsiniz. Kitap ile etkileşimimiz ne kadar kuvvetli olursa kitap bizi o denli besler. Kitapların insan yaşattığı sıcaklık ve kendini özel hissetme duygusunu ancak ve ancak bir insan çok nadir hissettirebilir.

Kitap ile olan arkadaşlığımız ne denli yoğun olursa, gücümüz o oranda artar. Ancak çok yönlü okumamızda fayda vardır. Her şeyi okumalıyız. Belirli bir konu ve ya türde kitap okumayı daha çok sevmemiz oldukça doğal ve normaldir. Ancak hem kişisel gelişimizi hem de mesleki gelişimimiz açısından her türde ve konuda kitap ile içiçe olmaya çalışmalıyız.

Bir çok insan kitap okumayı hep istediğini ancak okuyamadığını vakit bulamadığını belirtir. Bu koskocaman bir yalandır. Kitap okumak isteyen herkes öyle ve ya böyle mutlaka kitap okumaya zaman ayırabilir. Televizyon ve ya internete ayırdığı zamanın oldukça küçük bir kısmını kitaba ayırabilen herkes kitap okuyabilir.

Advertisement

Kitapların insanların en büyük dostu olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Bir kitap yazarının yıllarca çalışarak, çabalayarak tecrübe ederek kazandığı bilgi ve tecrübeyi bizler yazarın kitabını okuyarak bir anda elde edebilir ve ya o yazardan çok daha hızlı bir şekilde o konularda mesafe katedebiliriz.


10 yorum

  1. Valla çok iyi bişey yazmış kim yazdıysa kaç gündür kaç saattir bulamadım hiç bişi valla çok sağolun çok TEŞEKÜRLERR

Leave A Reply