Kızılay İle İlgili Kompozisyon – Kızılay’ın Görevleri ve Önemi Nedir?

0
Advertisement

Kızılay ile ilgili yazılmış kompozisyon örneği. Kızılay hangi görevleri yerine getirir? Kızılay’ın çalışma prensipleri ve önemi nedir?

Kızılay İle İlgili Kompozisyon

Yardım her insanın bir gün öyle yada böyle ihtiyacı olabilecek bir şeydir. Hayatımızda herşey gayet yolunda giderken bir gün aniden yatmak için çadıra, yemek için bir kap sıcak çorbaya muhtaç olabiliriz.

1868 yılında Hilal-ı Ahmer adı ile kurulan Kızılay tüm insanlığın ihtiyaç durumunda yardımcısı olmayı amaçlamıştır. Kızılay, savaşta yaralılara yardım ederek, barışta kan bankası kurarak kan ihtiyacı olanlara anında yardımda bulunarak, deprem, sel gibi doğal afetlerde evsiz kalanlara çadır, yiyecek ve ilaç yardımında bulunarak insanların acılarını dindirir, yaralarını sarar.

Kızılay din, dil, ırk ayrımı yapmadan yaptığı yardımlarla gözyaşlarını gülümsemeye çevirmiş, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın sembolü haline gelmiştir. Her türlü ihtiyaç ihtimali Kızılay tarafından düşünülmüştür. Kızılay bünyesinde ebe, doktor, gönüllü çalıştırırken, kan bankasında ihtiyaç halinde kullanılacak kanları, deposunda bir felaket anında kurabileceği çadırkent için gerekli malzemeleri hazır bulundurur. Kızılay’ın tüm bu imkanları sağlayabilmesi bizlerin de yardımlarıyla mümkündür.

Advertisement

Kızılay’ın insanlığa hizmet ettiği kutsal görevini yerine getirebilmesi için elimizden gelen imkanları zorlamalı, Kızılay’a yardımda bulunmalıyız. Bu yardımlar maddi olabilmekle birlikte, en azından kan bankasına bağış yaparak da mümkündür. Destek ve yardımlaşma ile hiç kimse zorda kalmaz, herkesin yüzü güler.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Yorum yapılmamış

  1. kıllı corç on

    çok güzel hepiniz saolun sınavda bunun çıkacağını tahmin ettim ve iyi bir not almayı düşünüom

  2. Çok teşekkür edrim sizin sayenizde kızılay la ile ilgili bir komposizyo ödevimi yapabildim

    • Gerçekten ödevime yardımcı oldu yapanın adını ve sitesinide bulundurdum iyi günler Saolun

  3. Benim yarın Türkçe sınavım var hoca kompozisyon soracağını belirtti ve fikir sahibi olmamda gerçekte yardımcı oldunuz teşekkür ederim

Leave A Reply