Koç Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Koç Hangi Burçlarla Anlaşır?

0

Koç burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Koç burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

KOÇ İLE KOÇ

Aynı burçta doğan kişilerden biri, diğerinin yöneten olmasına razı olursa ikisi arasında ilişki olası. Bununla beraber, kişiliklerin çatışması ve birbirlerinin eksik yönlerini görerek kendilerine gelmeleri de mümkün. Yine de Koçlardan her ikisi de horoskoplarında baskın ve zorlu görünümlere sahiplerse daha fazla uyuşmazlık ortaya çıkabilir. Çünkü her ikisi de ailenin tek yöneticisi olmaya kalkışacaktır. Koç burcu dışa dönük ve sosyaldir. Telaşlı ve ani hareket etmeyi sever. Her tür aktiviteyi bir arada yapmaktan hoşlanırlar ama konu özel hayata gelince, eksikliklerini karşı tarafla olan ilişkilerinde görmek onları zorlayabilir. Koçların ikili ilişkilerinde en dikkat etmesi gereken konu bencil yapılarıdır. Her iki taraf birbirine benzediği için benzer zamanlarda ve olaylarda birbirlerinden soğuyabilirler.

KOÇ İLE BOĞA

Birbirine 30 derecelik açıda olan yan yana burçlar birbirlerine karşı iyimser duygular altında olsalar bile, kişilik özellikleri birbirinden farklı olduğu için anlaşmakta zorlanır. Ateş ve toprak elementi birbirleriyle uyumlu değildir. Toprak, ateşi söndürür. Ama zaman zaman toprağın kendini yenilemesi için ateşle temizliğe ihtiyacı vardır. Koç burcu enerjik ve hareketlidir. Boğa burcu ise daha sakin ve temkinli hareket etmeyi sever. Bu ilişkide Boğa burcu hareketlenmeli, Koç burcu ise Boğa’dan temkinli olmayı öğrenmelidir. Koç burcu sosyal, Boğa burcu daha ailesine düşkündür. Evliliklerinde temel problem Boğa’nın kıskançlığı ve Koç’un ailesine Boğa kadar vakit ayırmak istemeyişi olabilir. Güven arayışı yüksek olan Boğa burcu, kafasına göre hareket etmeyi seven Koç burcunda aradığı güveni bulmakta zorlanabilir. Eğer her iki taraf kişilik özelliklerinden feragat ederse o zaman bir ilişki kurulabilir.

KOÇ İLE İKİZLER

Koç ve ikizler birlikte çok eğlenebilir. Koç burcunun enerjik yapısı, hiçbir zaman yorulmak bilmeyen İkizler insanıyla daha bir anlam kazanabilir. Bu ikili her şeyi beraber keşfedebilir. Tek sorun, aralarındaki seks anlayışı farklılıklarından oluşabilir. İkizler, Merkür yönetimindedir ve aşkta, cinsellikte düşüncelere ve kafa yapısına önem verir. Duygusal ve savaşçı Koç, mantıklı ve düşünsel İkizlere aşırı gelebilir. Bütün bunların üzerinde, İkizler kibarlığa, yumuşaklığa, kültüre önem verir. Bu konularda biraz beceriksiz olan Koçlar, sabırsızlıklarıyla bazen İkizler burcunu zorlayabilir. Bir de Koç’un gereksiz kıskançlıkları, buna hiç gelemeyen İkizler için çekilmezdir. Yine de hava ateşi körükler ve İkizler burcu, Koç burcunun ateş özelliklerini daha da bir coşkuyla vurgulamasına neden olacaktır.

KOÇ İLE YENGEÇ

Ateş ve su grupları genelde birbiriyle anlaşamaz. Su ateşi söndürür ama suyu bir kapta ateşe koyarsan da bu sefer su buharlaşır. Yani her iki taraf da karşı tarafın kimliğini ve kişiliğini değiştirmek için çok uğraşabilir. Evlenmek için genellikle zor bir beraberlik sayılır. Yengeçler Ay tarafından yönetilir. Kaprisli, empatik, duygusal ve ağzı sıkı olurlar. Şimdiden ziyade geçmişte yaşamaya meyillidirler. Hareketli ve içgüdüsel davranan Koç ise, rahat ve bencil tavırlarıyla farkına varmadan çok kolay bir şekilde Yengeç burcunun kalbini kırabilir. Evliliğin ilk yıllarında meydana gelmiş anlaşmazlık ve çatışmaları asla unutmazlar. Koç için önemsiz sayılan bir söz, bir ima Yengeç için yüreğe saplanan bir ok olabilir. Bir tarafın istediği duygusallık ve anlayışken, diğer tarafın istediği sosyallik ve harekettir. Bu anlaşmazlık yatak odasına taşınabilir. Yengeç ekstra sevgi, ilgi ve romantizm isterken, Koç yatak anlarını hızlı ve çabuk geçebilir. Eğer bu ikili ilişkilerini yürütmek isterse, romantizme, anlayışa ve cinsel yaşama daha önem vermeleri yerinde olacaktır.

KOÇ İLE ASLAN

Bu beraberlik genellikle olumludur. Ateş-ateş grupları birbirini anlar ve bu da iyi bir ilişkinin en önemli anahtarıdır. Her iki burç yapısal olarak coşkulu, ateşli ve canlı olduklarından, amaçları ve hisleri aynı doğrultuda olacaktır. Aslan Koç’un gururunu okşayacaktır. Ona ilişkisinde ve hayatında nasıl davranması gerektiğini öğretecektir. Tezcanlı, fevri Koç da, Aslan ininde kendine sevecen ve yabancı olmayan bir yuva bulacaktır. Bu arada Aslan da, ateşli aşığının agresif tavırlarına hayranlık duyacaktır. Buradaki tek sorun her iki tarafın da hükmetmeye meyilli olması. Her iki taraf da ‘illa benim dediğim olacak’ tribine girerse, ilişki çıkmaza sürüklenebilir. Aslan burcu inadından, yönetme isteğinden, Koç burcu da olur olmadık yerlerde liderlik taslamaktan uzak durmalıdır. Cinsel anlamda da birbirlerini anlayan bu ikili bir yol bulurlarsa çok uzun yıllar birbirlerini sevmekten vazgeçmezler. İlişkilerini canlı tutacak eğlence ve heves her ikisinde de fazlasıyla vardır.

KOÇ İLE BAŞAK

Bu beraberlik, zor bir beraberliktir. Başak, Merkür tarafından yönetilir ve astrolojik olarak savaşçı Koç’un özellikleri ile iyi bir karışım meydana getiremez. Ayrıca bu ikili birbirini görmekte ve anlamakta çok zorlanır. Başak, eleştiren, mükemmeliyetçi yapısıyla Koç kişiliğinde pek çok kusur çıkartacaktır. Eleştirilmeye gelemeyen Koç ise tepkisini ani ve sert çıkışlarla ya da evden uzaklaşarak verebilir. Başak burcu, Koç diktatörlüğünde asla mutlu olamaz. Her şeyi düşünerek ve sağlam adım atmak isteyen Başak burcu için anlık isteklerin, coşkulu atılımların hayatta yeri yoktur. Hareketli Koç burcuysa Başak burcunun neden bu kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünü hiçbir zaman anlayamaz. Hayatı bir macera olarak gören Koç, Başak burcunu çok düz, net ve renksiz olarak görebilir. Aslında Koçların tam da aradığı ve yapması gereken düzendir ama heyecanlı ve coşkulu yapısıyla hiçbir zaman karşı tarafa birbirlerini keşfetmek için yeterli zaman tanımayacaktır.

KOÇ İLE TERAZİ

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Mars ve Venüs arasındaki bu etkileşim harika bir beraberlik sayılabilir. Sıcak, sevecen, idareci ve şefkatli Terazi, ateşli, sevgi arayan, buyurgan ve sabırsız Koç için çok uygundur. Birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Koç burcu teraziden diplomasi ve iş birliğini öğrenebilir. Terazi burcu da Koç’tan coşkuyu, riski ve hayır demeyi deneyimleyebilir. Bu tutkulu, sosyal ve aktif bir ilişki veya evlilik olabilir. Her iki taraf da aynı sosyal seviye de ve kültür düzeyinde olursa, bu sonuç daha verimli olacaktır.

KOÇ İLE AKREP

Bir ailede iki tane baş olmayacağı ne kadar doğru ise, bu beraberlik de o kadar zordur ve ideal bir beraberlik sayılmaz. Her iki burç da Mars gezegeni tarafından yönetilir. Mars gezegeni savaşı, gücü ve cesareti temsil eden bir gezegendir. Her iki taraf da savaşkan özellikler göstereceğinden horoskoplarında uygun görünümler olmadıkça aynı tutkular ve doğal itilimler aralarında sorunlar çıkartacaktır. Cinsellik bu ilişkide önemlidir. Kartlarını açık oynamayı seven Koç ile duygularını ve mahremiyetini gizli tutmaktan hoşlanan Akrep bir süre sonra çatışabilir. Koç Akrep’in gizli saklı işlere yöneldiğini düşünerek kıskançlıkla onu kısıtlamaya başlar. Akrep’se herkese karşı rahat ve girişken davranan Koç’u değiştirmek ve sadece onu sevmesi için manipüle etmeye çalışacaktır. Çatışmalar buradan kaynaklanır. Akrep Koç’a seks açısından hayranlık beslerse ve bu sürerse, aralarındaki beraberliğin devam etmesi için bir neden olabilir ama bu gemiyi ilk terk etmek isteyen Koç olacaktır.

KOÇ İLE YAY

Her iki burç ateş grubu olduğu için bu beraberlik harika bir evliliğe dönüşebilir. Mars-Jüpiter ikilisi ortaya koydukları etkilerle birbirleri için uygun bir çift ortaya çıkartır. Her ikisi de iticidir, coşkuludur, meraklıdır. Sosyalliklerine önem verirler, evlerinin dışında ilgi duydukları bir dünya vardır. Seyahat etmeyi, hareket etmeyi, gezmeyi, dolaşmayı severler. Bu görüşler aralarında bir çatışmaya neden olmaz. Bu ilişkideki sorun Koç’un hükmetme isteğiyle, Yay’ın daha özgürlükçü tarafına müdahale etmesiyle ortaya çıkabilir. Kıskançlık Koç burcunda vardır ama Yay burcunda yoktur. Koç burcunun göstereceği kıskançlık Yay’ı kısıtlayabilir. Değişken bir burç olan Yaylar, her durum ve koşula uyabilirler ama bireysellikleri ve özgürlükleri onlar için önemlidir. Bu ilişkide Yay burcu alttan almasını öğrenecek ve doğru sözlerle Koç burcunu yatıştırmasını bilecektir.

KOÇ İLE OĞLAK

Bu ilişkide çatışmalar kaçınılmazdır. Satürn Oğlak’ın yöneticisidir. Hareketli ve girişken Koç mizacı; soğuk, ciddi ve planlı Oğlak ile pek uyuşamaz. İlişkinin ilk zamanlarında da Koç burcu Oğlak’a karşı oldukça sabırsız ve hızlı davranmaya çalışır. Her şeyi gözden geçirmeyi seven ve mizaç olarak donuk olan Oğlak, Koç’un bu debelenmelerini ve aceleciliğini yanlış anlayabilir. Koç’un arzularına karşı geldikçe anlaşmazlık sınırlan genişlemeye başlar. Koç’un sabırsızlığı Oğlak’ı sinir eder zira o sabrın gezegeni Satürn tarafından yönetilmektedir. Koç burcu Oğlak burcunun zekasından, iş bilirliğinden ve dürüstlüğünden etkilenir ve onu elde etmek için güçlü bir arzu duyar. İşte bu noktada her harekete geçtiğinde, Oğlak’ın o güçlü boynuzlarına toslayabilir. Biraz daha sabırlı olması, ani ve sert çıkışlardan uzak durması bu ilişkinin gitmesi ve devamı için önemlidir. Her iki taraf da işinde gücünde insanlarsa birbirlerine iş konusunda fikir vermekten mutluluk duyacaklardır, aynı işte olmamak şartıyla.

KOÇ İLE KOVA

Bu ateş ve hava ikilisi genel olarak birbiriyle iyi anlaşır. Kova burcu sosyal, özgürlükçü ve aktif bir burçtur. Aynı şekilde Koç burcu da hızlı, hareketli ve sıcakkanlıdır. Bu ikili ilk başta birbirlerinden etkilenirler. Uranüs yönetimindeki Kova, değişken ve farklı tavırlarıyla Koç’un ilgisini çok çabuk çekecektir. Kova burcu insanı entelektüel fikirlere ve düşünmeye önem verir. Düşünmeyi kendine has bir üslupla yapan ve daha çok eylemlere önem veren Koç, ilişki ilerledikçe Kova burcunu ukala bulabilir. Kova burcu mantıklıdır ama Koç hisleriyle ve içgüdüsel bir şekilde hareket ettiğinden Kova burcunun çok mantıklı ve tamamen düşüncelere dayalı ilişki dünyasına karşılık veremez. Bir de Koç burcu kıskançtır, tutkular bu insan için önemlidir. Kıskançlığa ve sınırlandırılmalara gelemeyen Kova insanı için bir süre sonra bu ilişki çıkmaza dönüşebilir. Her iki taraf birbirini anlar ve gereken özeni gösterirse hayat boyu keyifli bir ilişki içinde olurlar.

KOÇ İLE BALIK

Hayalperest ve duygusal Balık burcu ile gerçekçi, sosyal ve sabırsız Koç anlaşmakta zorluk çeker. Koç duygulu ama bir o kadar da tadı olan Balık insanını ilk gördüğünde hemen harekete geçer. Yeni, farklı ve taze bir kan bulunmuştur. İlişkinin ilk evreleri geçtikten sonra daha fazla romantik olamayan ve özensiz davranışlara dönmekte çok geç kalmayan Koç insanı aceleciliği ve gereksiz çıkışlarıyla, hassas olan Balık burcu insanını kolaylıkla incitebilir. Balıklar romantiktir ve Koçlardan nazik tavır ve yaklaşımları bekler. Balıklar daha fazla hassaslık ve romantizm istedikçe, Koç burcu daha hızlı bir şekilde ilişkiden uzaklaşabilir. Neptün Balıklara zihinsel kalite verir. Koç kendini bulutlar üstünde bir yolculukta sanmadıkça ve kendini karşı tarafa bırakmadıkça bu beraberlik yürümez. Duygusal kopukluklar bu ilişkinin en önemli açmazıdır. Ancak Koç isterse, karşı tarafın duygularına, dünyasına girebilir ve bir ilişki yaşayabilirler.


Leave A Reply