Korona Karantinasında Evde Oynayacağınız Oyunlar ve Etkinlikler – 2

0

Korona karantinasında evde zaman geçirmek zorlaştı. Evde zaman geçirmek için oynayabileceğini oyunların listesinin yer aldığı serinin ikinci kısmı…

Listenin ilk kısmına ulaşmak için buraya tıklayınız!

PUBG

PUBG

Advertisement

PlayerUnknown en Battlegrounds yani bilinen adıyla “PUBG” epik oranlarda bir online multiplayer savaş kazanma oyunu! Anlaşılması oldukça basit bir oyun. Her oyuna yüz kadar oyuncuya kadar paraşütle düşer ve ayakta kalan son adama karşı savaşır.

Başarılı olmak için silah ve ekipman kullanıyorsunuz. Oyun sürekli ölüm riski oluşturmak üzerine tasarlandığı için, “güvenli alanı” da doğal olarak azaltır ve gizlenmek için hiç yer bırakmaz. Bu oyunu şiddetle tavsiye ederiz. Şu anda en popüler video oyunlarından biri!

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike Global Offensive

12 numarada, 2012’de piyasaya sürülen çok oyunculu nişancı oyunu Counter-Strike: Küresel Saldırı var. Serideki diğer üç oyunun başarısının ardından Counter-Strike: Global Offensive, Microsoft Windows, OS X, Playstation 3 ve Xbox 360 gibi çeşitli platformlarda ve konsollarda piyasaya sürüldü. Yeni Linux sürümü iki yıl sonra, 2014’te sürüldü.

Advertisement

Oyunda iki takım var: teröristler ve rakip teröristler, her birinin kendi görevlerini yerine getirirken aynı anda kendilerini diğerlerine karşı savunuyorlar. Gerçekten de en zevkli ve en fazla oynan oyunlar arasında yer alıyor.

Call Of Duty: Black Ops

Call Of Duty Black Ops

Call Of Duty: Black Ops, oyunun beşinci versiyonu olarak karşımıza çıkıyor ve oynamak için büyük bir sabırsızlık ve sevinç hissi veriyor. 2018’de piyasaya sürülen bu versiyon, oyunun tek oyunculu bir sunum moduna sahip olmayan, bunun yerine bir solo misyon modu seçen ilk sürümüdür.

Ayrıca, çok oyunculu mod, otomatik sağlık rejenerasyonu özelliği olmayan serideki ilk moddur. Yine, COD’UN diğer sürümlerine benzer şekilde, Black Ops III oynamak için gerçekten eğlenceli ve en iyi çok oyunculu oyunlardan birisidir.

Pro Evolution Soccer

Pro Evolution Soccer

Gelelim spor oyunlarına: PES, FIFA, NBA… Pro Evolution Soccer, çoğu zaman şu şekilde de ifade edilir PES ya da Pro Evo, Konami tarafından geliştirilen ve yayımlanan futbol oyunları serisidir. FIFA ise Electronic Arts’ın bir kolu olan EA Sports tarafından 1993’ten bu yana yıllık çıkarılan bir başka futbol oyunudur.

Advertisement

NBA Basketbol Ligi içerisinde mücadele vermek için öncelikle bilgisayarınızda Unity Player’ın var olması gerektiğini söyleyelim. Yön tuşlarını kullanarak oyuncuları kontrol edebileceğiniz gibi, Z,X tuşlarıyla pas verme ve diğer pek çok kombinasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Boşluk tuşunu kullanarak fake atış gösterisi yapabilir ya da basket atışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Basketbolun heyecanını yaşamak tamamen sizin oynayacağınız tarz ile alakalı olacağından dolayı güzel vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. İyi bir oyun koluna sahip olmanız gerektiğini de unutmayın.

The Sims

The Sims

The Sims, Maxis tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından da yayınlanmış bir video oyunu serisidir. Tüm zamanların en başarılı video oyunu serilerinden birisidir.

Kendinize bir karakter oluşturarak, aile ve arkadaşlar edinebilir, hayalinizdeki evi tasarlayabilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Grafik tasarımının başarısıyla yarattığınız karakterde kendinizi bulacak, hayal ettiğiniz gibi bir eşe, hatta işe ve eve sahip olabileceksiniz. Pop Star bile olabileceğinizi, konserler verebileceğinizi de unutmadan ekleyelim.

TABU

TABU

Hep bilgisayar oyunu vermek olmaz. TABU efsanesinden bahsetmeden geçmek de olmaz. TABU, yasaklı kelimeleri kullanmadan anlatım yapılması gereken çok oyunculu eğlencesi ve mizahı oldukça yüksek bir oyundur. Aileniz, arkadaşlarınız yani sevdiklerinizle kalabalık ortamlarda tabu ile inanılmaz keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

HOBİLER

Puzzle

Oyun yerine hobi edinmeyi sevenlerdenseniz, onun için de önerilerimiz var. Çiçek yetiştirmek, resim yapmak, puzzle, basit düzeyde seramik, örgü, dikiş, küçük objeler yapmak gibi çok sayıda hobi seçeneğiniz var.

Bunun için kendinize sevdiğiniz bir konu seçip, araştırma yapmaya başlamanız yeterli. Seçtiğiniz hobiyle ilgili yazılar ve videolar izleyerek kendinizi geliştirebilir, evde geçirdiğini vakti keyifle değerlendirebilirsiniz. Hatta bu hobinizi zaman içinde ticarete de dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı?

Örgü

Örgü

Advertisement

Bebek eşyaları örebilir ya da dikip satabilirsiniz. El yapımı yapay çiçekler yapabilirsiniz. El örgüsü atkı ve eldiven yaparak satabilirsiniz. Ev yapımı pasta, mantı vs… gibi konsept ürünler yapabilirsiniz.

Bunların dışında oyuncak, anahtarlık vs. gibi küçük obje seçenekleriniz de var. Yeter ki siz yapmak isteyin, önünüzde mutlaka yeni kapılar açılacaktır.

Egzersiz

egzersiz

Evde aktivitesiz vakit geçmez. Mutlaka kendinizi aktif tutmanın bir yolunu bulmalısınız. Örneğin bol bol streç yani gerinme hareketi yapın. Evden çalışıyorsanız televizyon seyrederken bacaklarınızı, kollarınızı, sırtınızı gerin. Ayağa kalkıp dizlerinizi bükmeden yere değmeye çalışın.

Tabii tüm bunları yaparken kendinizi çok fazla zorlamamanız, vücudunuzun izin verdiği kadarıyla gerinmeniz gerekir.

Online fitness videoları izleyerek siz de uygulayabilirsiniz. YouTube egzersiz videoları bulmak için harika bir platformdur. Ücretsiz olarak size evde egzersiz yaptıracak bir dolu video bulabilirsiniz. Bunlar arasında pilates, aerobik hatta zumba gibi danslı versiyonları bile bulabilirsiniz.

Yoga yapabilirsiniz. Denemek için internette çok sayıda yoga videosu seçeneği var. Evinizin rahat ortamında kasılmadan rahat rahat hareketleri uygulayabilir. Unutmayın, denge ve esnekliğin ötesinde, yoga ruh halinizin de iyileşmesine yardımcı olur.

Stres ve kaygıyı azaltarak rahatlamanızı sağlar. Hatta mümkünse çocuklarınız ve eşinizle birlikte yapın. Gerçekten çok faydasını göreceksiniz.

Bir fitness uygulaması kullanın. Bunun için akıllı telefona ihtiyacınız var tabii. Muhtemelen binlerce fitness uygulaması var. Ancak ücretli olup olmadıklarını kontrol etmeniz gerekir.

Ücretsiz uygulamalar size genel bir fitness programı sunar. Eğer daha özel bir programa ihtiyacınız varsa, ücretli fitness uygulamalarından da faydalanabilirsiniz.

Advertisement


Leave A Reply