Koronavirüs Sonrası İzlenebilecek En İyi Virüs Salgını (Pandemik) Filmleri

0
Advertisement

Koronavirüs salgını sonrası izleme rekorları kıran salgın ve karantina filmlerinin listesi. En iyi virüs salgını, karantina yaşamını anlatan film listesi.

koronavirüs

En İyi Karantina, Virüs Salgını ve Pandemik Konulu Film Listesi

Koronavirüs çoğumuz için baş döndürücü bir tehdit oluşturmaktadır. Bu, ister un, yağ ve makarna istifleyin, isterseniz dünyada kalan tüm maskeleri satın alıp saklamaya kalkın, ister sadece yüzünüze dokunmamaya çalışın, COVID-19’un olası salgını herkesin yaşamını bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle, dışarı çıkmanın stresi çok fazla oluyorsa veya belki de 14 gün boyunca evinizden ayrılmamanız için tıbbi olarak zorunlu iseniz, sizlere bir önerimiz var: Bulaşıcı Salgın filmler izleyerek güncel durum ile ilgili yazılmış senaryoları takip edin. Salgın konulu filmler izleyin. İşte Önerilerimiz:

1 – Contagion (Salgın – 2011)

Contagion

Contagion

Şu anda herkesin dudaklarındaki hastalık felaket filmi! Film, Gwyneth Paltrow’un filmin başlarında korkunç bir şekilde ölmesiyle tanınıyor, bu da hepimizin Dünyaya yayılan kurgusal hastalığın süper ciddi olduğunu anlamamızı sağlıyor.Fİlmi izlediğmizde senaristin Nostradomus’un akrabsı olduğu intibası uyandı. Günümüzdek corona virüs salgınında neler yaşanıyorsa o kadar benzer bir hikaye anlatılıyor ki inanılmaz.

Öncelikle virüsün kaynağını öğrendiğinizde ilk korona virüsün kaynağı için söylenenler aklınıza geliyor. Çin’de ki bir hayvan pazarı, yaşananlar, yetkililerin sürekli elinizi yıkayın uyarıları, virüsün %100 korona virüs gibi yayılması normalde sıkılarak izleyeceğiniz filmi ağzınız açık izlemenize yol açıyor. O kadar benzerlikten sonra tabii ki filmin sonunu daha da çok merak ediyorsunuz. Mutlaka izleyin!

Contagion (Salgın) filmi Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow, Marion Cotillard gibi yıldızları için konusu ne olursa olsun izlenebilecek düzeyde… Özellikle filmin sonunu yani virüsün ilk çıkış anını anlatan sahne bizce efsane olmuş.

Advertisement

2 – Outbreak (Tehdit – 1995)

Outbreak (Tehdit - 1995)

Outbreak (Tehdit – 1995)

Outbreak filmi, ABD’de Ebola benzeri bir salgın için sıfır haline geldiğinde tamamen karantinaya alınan kurgusal bir Kaliforniya kasabasıyla ilgilidir. CDC ve askeri tıp araştırmacıları enfekte olanları tedavi etmek ve insanların kanamaları ve neredeyse herkesin bir felaket hastalığına yakalanacağını düşünmesini sağlayan son derece korkutucu bir filmdir. Dustin Hoffman, Rene Russo ve Morgan Freeman’ın yıldızı ve Cuba Gooding Jr., Kevin Spacey, Donald Sutherland ve Patrick Dempsey bu filmin yıldızları.

3 – The Flu (Grip – 2013)

The Flu (Grip - 2013)
Bu Güney Kore yapımı bir film olup, H5N1 virüsünün ciddi bir ölümcül türü, Bundang şehri boyunca yayılmaya başlar ve 36 saat içinde bulaşanların ölümüne yol açar. Yaklaşık 1 milyonluk nüfus birdenbire toplu olarak yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Corona virüsüne dua edeceğiniz bir film olacaktır.

4 – Cassandra Geçidi (The Cassandra Crossing – 1976)

Cassandra Geçidi (The Cassandra Crossing - 1976)
Cassandra Crossing, George Pan Cosmatos tarafından yönetilen ve Sophia Loren, Richard Harris, Ava Gardner, Martin Sheen, Burt Lancaster, Lee Strasberg ve OJ Simpson’ın oynadığı filmde bir trende yayılan virüs ile birlikte karantina altına altında insanların yaşadıkları anlatılıyor.

5 – Körfez (The Bay – 2012)

Körfez (The Bay - 2012)
Körfez enteresan bir film. Bu defa virüslerimiz sudan geliyor ve bir kasabayı delirtiyor. Bir parazit insanların zihinlerini ve bedenlerini kontrol altın alır. Su bazlı bir organizma için üreme alanına dönüşen şirin bir küçük kasabada işler çığırından çıkacaktır.

6 – Veba (Carriers – 2009)

Veba (Carriers - 2009)

Chris Pine, Piper Perabo ve Emily VanCamp bu filmde, insanların kötülüklerinin herhangi bir virüs kadar tehdit edici olduğunu anlatan bir salgın hastalıktan kaçmaya çalışan bir grup arkadaşı oynuyorlar.

Advertisement

7 – Ben Efsaneyim (I Am Legend – 2007)

Ben Efsaneyim (I Am Legend - 2007)
Will Smith’e hayran olduğumuz bir film. Filmin konusu ve işlenişi açısından (sinemada izlemiş şanslı kişilerden birisi olarak) hak ettiği değeri kesinlikle kazanamamış adı gibi efsane bir film. Virüs salgını sonrası insanların zombiye dönüşmesi ile New York’ta sıkışan bir doktorun hikayesinin anlatıldıı filmi izlemeyenler mutlaka izlemeli.

8 – Ölümcül Deney (Resident Evil – 2002 – 2017)

Ölümcül Deney (Resident Evil - 2002 - 2017)
Milla Jovovich ve Ali Larter hayranlarının çok sevdiği ama bugünün Corona virüsü yerine insanlığın başına bela olan bir T virüsünün hikayesinin anlatıldığı eşsiz bir film serisi. Tüm seriyi ardı ardına izleyin. Kesinlikle sıkılmazsınız.

9 – Dünya Savaşı Z – 2013

Dünya Savaşı Z - 2013
Yine sinemada izleme şerefine nail olduğumuz muazzam bir film. Bu film ile bir virüsün ilk çıkış noktasının ne kadar önemli olduğunu, Dünya Sağlık Örgütünün öyle komplo teorilerindeki gibi tırışka bir yer olmadığını anlıyorsunuz. Brad Pitt hayranı iseniz zaten izlemişsinizdir. Ama izlemeyenlere mutlaka öneririz.


Leave A Reply