Kova Burcu Erkeğinin Fiziksel ve Karakter Özellikleri Nelerdir?

0

Kova burcu erkeği özellikleri nelerdir? Kova burcu erkeğinin fiziksel özellikleri nelerdir? Kova burcu erkeğinin karakter özellikleri ve anlaştığı burçlar

kova burcu

Kova Burcu

Kova burcu erkeği özellikleri nelerdir?

Her bir bireyin doğduğu güne ve saate göre belirlenebilecek kendine has bir burcu bulunmaktadır. Tarihler her ayın belirli dönemlerine göre bölünmüş olup, her tarihin belirli aralıklarında belirli özelliklere göre burç dizilimi yapılmıştır. Her burcun kadınında ve erkeğinde yapılan gözlemler neticesinde çoğunlukta görülen özellikler burçların genel özelliklerine göre belirlenmektedir. Tabi bu tip özelliklerin daha geniş çaplı incelenmesi astrolojik kurallarla birlikte olmaktadır.

Astroloji biliminde ciddi olarak bireyin doğduktan sonrası her yaşadığı anısı; sosyal, kültürel, ekonomik ve bireysel yapısının ciddi olarak burcundan etkilendiği kabul edilerek araştırmalara devam edilmektedir. Bu alanla ilgili bireyler geniş çaplı eğitim aldıktan sonra sertifikalarını alıp, meslek olarak astrologluk yapmaya devam edebilmektedirler.

Bahsedilen tüm bu burç gruplarından incelenecek burçlardan biri de kova burcudur. Kova burcu erkeğinin her konuda tipik özellikleri ise şu şekilde gözlemlenmektedir;

Kova

Kova burcu erkeğinin fiziksel özellikleri

Kova burcu erkekleri, genel olarak fizikleriyle dikkat çekici erkekler olmaktadırlar. Bu çekicilikleri hem fiziksel olarak hem de yüz hatları ve bakışlarındaki hoş duygular uyandıran dürtülerden ileri gelmektedir. Sürekli hareketli bir yapıda oldukları için enerjik ve atletik bir yapıya sahip olabilmektedirler.

Saç yapılarına bakıldığında ince telli saçlar ve bakımlı bir saç yapısı gözlemlenmektedir. Yüzlerinde çeneleri genellikle estetik bir yapıda bulunduğu için güzel bir görüntü yaratmaktadır. Burun yapıları daha küçük yapıda olmasına karşın dudak yapıları daha büyük ve gülümsemenin yakıştığı dudaklardır.

Bütün bu saydığımız özellikler sonucunda kova burcu erkeklerinin karizmatik ve cool yapılı erkekler olduğunu söylemek mümkündür. Aralarında kilo olarak daha yapılı erkekler olabilse de bu erkekler de kilolarını kendilerine yakıştıracak şekilde saklayabilmektedirler.

Kova burcu erkeğinin karakter özellikleri

Kova burcu erkeklerinde moda takip etme gibi özellikler bulunmamaktadır. Kendileri genelde kendi stillerini yaratmanın amacındadırlar ve ciddi anlamda toplum içerisinde kova erkeklerinin kendilerine has tarzları hemen fark edilebilmektedir. Daha çok canlı ve renkli yapıdaki kıyafetleri giymeyi tercih edip günlük olarak içlerinden nasıl geliyorsa o şekilde giyinmeyi tercih etmişlerdir.

Kova erkekleri ciddi anlamda kibar erkekler olabilmektedirler. Her zaman dikkat ettikleri husus her kişiye karşı kibar ve nazik davranabilmektedir. Çevrelerindeki kişilere karşı sürekli olarak koruma içgüdüsüyle davranıp onlara anlayışlı davranıp destek çıkabilmektedirler.

Kova burcu erkeği çevresine her daim saygılı ve iyi niyetli olmasının yanında bir yandan da hayatta her zaman olumlu şeyleri görüp olumlu kısımları düşünmek tek gayeleridir. Kişiliklerinden kaynaklanan güzel enerjileri ve enerjik yapıları sayesinde çoğu kez insanlar tarafından sevilen karakterler olmaktadırlar.

Kova Burcu

Kova burcu erkeğinin anlaştığı burçlar

Kova burcu erkeklerinin en çok anlaşabildiği kadın burcu yay burcudur. Yay burcu kadınıyla kova burcu erkeği son derece mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşayabilmektedirler. Bunun dışında ikizler kadınıyla kova burcu erkeğinin de gayet neşeli ve eğlenceli bir ilişki yaşayabileceklerinin altı çizilmektedir. Ancak cinsel açıdan en uyumlu oldukları burç grubu, aslan burcu kadınlarıdır.

Kova burcu erkeğini etkilemenin yolları

Kova erkekleri, genel olarak ilişkide oldukları kadınlara sürekli bir hesap verme durumu içerisinde olmaktan hoşlanmamaktadırlar. Onun yerine kova erkeğinin özgürlüğüne düşkünlüğüne saygı duyan, hesap sorma alışkanlığı olmayan kadınlarla birlikte olmayı tercih etmektedirler. Bunun dışında en önemli özelliklerinden biri olarak, hayatlarına giren kadınların mutlaka kendileriyle hem sevgililik ilişkisi hem de dostluk ilişkisi kurmalarını istemektedirler. Yani kova erkeklerinin hayatlarındaki kadın onların hem biricik sevgilileri hem de en yakın arkadaşları olmaktadırlar.

Genel olarak çağdaş düşüncedeki kadınlardan, modern görünüşlü kadınlardan ve deyimi yerindeyse ayakları yere sağlam basan kadınlardan hoşlanmaktadırlar. Bunun dışında merak dürtüleri her zaman yüksek, öğrenmeye ve kendilerini geliştirmeye meraklı kadınlardan da oldukça hoşlanabilmektedirler.


Leave A Reply