Közde Patlıcan Salatası Tarifi

0

Közlenmiş patlıcan ile yapılan salata tarifi. Közde Patlıcan salatası malzemeleri ve tarifi.

Közde Patlıcan Salatası TarifiKözde Patlıcan Salatası Malzemeleri:
3 adet patlıcan
3 adet kırmızı kapya biber
1 adet orta boy domates
Sarımsak
Limon
Zeytinyağı

Advertisement

Közde Patlıcan Salatası Yapılışı : Fırınımızı 180 dereceye kadar önceden ısıtalım. Daha sonra pişirme kağıdını fırın tepsisine serin ve üzerlerine küçük kesikler attığınız patlıcan ile kırmızı kapya biberlerimizi yerleştirin. 5 dakikada bir hem patlıcanları hem de biberleri çevirin. Çevirin ki her tarafları eşit şekilde közlensin.

Közlenen biber ve patlıcanları fırından çıkardıktan sonra patlıcanları soğuk su dolu bir kaba koyun. Bu şekilde kabukları daha rahat soyulacaktır. Patlıcanların kabuklarını hem bıçak hem de el yardımı ile soyun ve kalan patlıcanların etini bir tabakta bıçak yardımı ile lime lime edin. Biberlerinde kabuklarını ve çekirdeklerini soyun temizleyin. Kırmızı biberleride patlıcanların üzerine ince ince dilimleyin. Kırmızı biberlerimizi fazla kalın olmazsa daha güzel olur.

İsteğe bağlı olarak da domatesi yine ince bir şekilde doğrayıp salatamıza ekleyebilirsiniz.

Üzerine sarımsaklı limonlu zeytinyağını dökün ve bu şkilde servsi edin. Özellikle yaz aylarında rejim yapanlar için ve ya fazla ağır yemek istemeyenler için müthiş bir aperatf / yemek olarak tüketebilirsiniz.

Advertisement

Salatamızın üzerini maydonoz ve ya dereotu ile de süsleyebilirsiniz.

Afiyet olsun.


Leave A Reply