Kültür ve İletişim Bilimleri Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Kültür ve İletişim Bilimleri taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Kültür ve İletişim Bilimleri olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Kültür ve İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Kültür ve İletişim Bilimleri bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Kültür ve İletişim Bilimleri okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Kültür ve İletişim Bilimleri

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Kültür ve İletişim Bilimleri taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Kültür ve İletişim Bilimleri hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Kültür ve İletişim Bilimleri (Örgün) – SÖZ – 38 – 417,00521 – 6.177
  • Türk-Alman Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Kültür ve İletişim Bilimleri (Örgün) – SÖZ – 3 – 403,5898 – 10.696

Advertisement

Kültür ve İletişim Bilimleri

80%
80%
Awesome

Dört senelik bir lisans programı olan Kültür ve İletişim Bilimleri bölümü, mezunlarına temel bir bilimsel eğitim fırsatı sunarken aynı zamanda Türk-Alman kökenli veya uluslararası düzlemdeki firma ve kurumlarda meslek sahibi olma imkanı sağlamaktadır.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply