Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) (Devlet) – Kurgu,Ses ve Görüntü Yönetimi (Örgün) – SÖZ – 36 – 339,81066 – 84.873
  • Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) (Devlet Üniversitesi) – Kurgu, Ses ve Görüntü Yönetimi (KKTC Uyruklu) – SÖZ – 1 – 303,37923 – 200.744

Advertisement

Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi Bölümü

80%
80%
Awesome

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında medya, reklam ve haber ajanslarında yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. İş yükü ve çalışma hacmine göre değişebilir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    8

Leave A Reply