Kurşun Kalem Heykel (Oyma) Sanatını Yapan Bir Türk : Nihat Özcan

0

Çok özel bir yetenek gerektiren kurşun kalem oyma sanatını yapan bir Türk olan Nihat Özcan’ın çalışmaları hakkında bilgi.

Kurşun Kalem Heykel (Oyma) Sanatını Yapan Bir Türk : Nihat Özcan

Yıllar yılı yurt dışından yayın yapan blog sitelerinde hayretler içerisinde izlemiş olduğumuz ve çok özel bir yetenek gerektiren kurşun kalem oyma sanatını yapan bir Türk’ün olduğunu bugün aldığımız bir mail ile öğrendik ve açıkçası oldukça da şaşırdık. Yapılan çalışmalar muazzam ve hayret verici.

Advertisement

Bir çok oyma ve heykel sanatçısının çalışmasını defalarca zevkle izledik ancak bu şekilde mikro boyutlarda bir oymacılığın ülkemizde olması Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünü hatırlayarak sizlere tanıtmayı bir borç bildik. Umarız ki kendisini ilerleyen dönemlerde bu sanata gönül vermiş dünya çapındaki sanatçılar içerisinde görebiliriz.

Youtube kanalıda yer alan sanatçının çalışmalarını nasıl bin bir zorluk ve emek ile üretebildiğini kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz. Ayrıca instagram hesabını da takibe alarak en son çalışmalarını da takip edebilmeniz mümkün. Çalışmalarının satışının olup olmadığını bilmiyoruz ya da fiyatları nedir ancak açıkçası kendi adıma şunu söyleyebilirim ki eşime evlilik yıl dönümünde böyle bir hediye vermeyi isterdim doğrusu.

Advertisement

 

Advertisement

Advertisement


Leave A Reply