Lahm Nedir?

0

Her zaman zevk ile yemekte olduğunuz lahmacun daki lahm kelimesinin ne anlama geldiği aşağıda yer almaktadır. Lahm ne demek?

lahmacun

lahmacun

Lahm et anlamına gelmektedir

Et Hakkında Bilgi

Et, yiyecek olarak kullanılan hayvan dokusudur. En sık iskelet kası ve onunla birlikte bulunan yağ tanımlamak için kullanılır. Et çeşitleri arasında sığır, domuz, jambon ve domuzdan domuz pastırması, koyunlardan koyun eti, geyiklerden geyik eti, balık, böcek ve tavuk, ördek ve hindi kümes hayvanlarından elde edilen dana eti ve dana eti bulunmaktadır. Et kelimesi ayrıca sosisler için ve örneğin karaciğer, beyin ve böbrekler gibi yiyecekler için kullanılan kas dışı organlar için de kullanılır.

Advertisement

Et işleme endüstrisinde (bazı ülkelerde) “et” kelimesi yalnızca domuz, sığır vb. Memeli türlerinin etini ifade eder, ancak balık, böcek ve kümes hayvanları içermez.

Et, birçok insanın diyetinin önemli bir parçasıdır çünkü protein içerir. Protein, bir vücudun büyümesine ve iyileşmesine yardımcı olur ve enerji verir. Et, “yüksek proteinli” bir gıdadır, ancak ekmek ve sebze gibi diğer yiyeceklerden daha maliyetlidir. Eti karşılayamayan ya da yemek yemeyi sevmeyen insanlar, diyetlerinde yeterli miktarda protein almak için başka yollar bulmalılar. Fasulye ve bazı sert kabuklu proteinler de yüksektir. Et yememeyi tercih edenlere vejeteryanlar denir ve herhangi bir hayvansal ürün yemeyenlere veganlar denir.

Çoğunlukla hayvanları yiyen kedi ailesinin üyeleri gibi hayvanlara etçiller denir.

Kırmızı et, koyu renkli et olup tavuk veya balık gibi beyaz etlerden farklıdır. Bazı çiğ etler insanları hasta edebilir ve hatta ölüme neden olabilir.

Advertisement


Leave A Reply