Latif Erdoğan Kimdir?

0
Sponsorlu Reklamlar

Yazar Latif Erdoğan hakkında kısa bilgiler. Latif Erdoğan kimdir? Son dönemde Şeytanın Gülen Yüzü isimli kitabı ile ses getirmiş gazeteci yazar.

Latif Erdoğan Kimdir?

Latif Erdoğan 1956 Uşak doğumludur. İlkokulu 1967 yılında bitirmiş ardından da 1974 yılında İmam Hatip Okulundan mezun olmuştur. 1978 yılında ise eğitimine İzmir’de devam ederek Yüksek İslam Enstitüsünü bitirmiştir.

1981 senesinde Diyanet İşleri’ine bağlı olarak bir yıl boyunca vaiz olarak çalışmıştır. 1983 yılında kısa dönem olarak askerliğini Burdur’da bitirdi.

Gazetecilik ve yazarlar Vakfı kurucuları arasında bulundu (1994). 3 yıl boyunca da bu vakfın Yönetim kurulu Başkanlığı görevinde bizzat bulunmuştur. Ardından 1997 ile 2000 yılları arasında Akademik Araştırmalar Vakfı yöneticiliği görevinde bulunmuştur. 2001 ile 2004 yılları arasında özel eğitim çalışmaları sebebi ile Arjantin’de bulunmuş ve kurulduğu günden bu yana Zaman gazetesine haftalık yazılar yazmıştır.

Evli ve üç çocuk babası olan Latif Doğan yaklaşık olarak 40 yıl içerisinde bulunduğu Gülen cemaatinden ayrılmış ve kurucusu Fethullah Gülen hakkında 2014 Şubat ayında Yeni Akit gazetesine vermiş olduğu röportaj ile ses getirmiştir.

Şu anda Yeni Akit gazetesinde (2019) yazılarına devam eden Latif Erdoğan “Şeytanın Gülen Yüzü” isimli yazmış olduğu kitap ile yıllarca içerisinde yer aldığı FETÖ terör örgütünün iç yüzünü anlatmıştır.


Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?