Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Leh Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Leh Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Leh Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Leh Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Leh Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Leh Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Leh Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Leh Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • İstanbul Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) – Leh Dili ve Edebiyatı (Örgün) – DİL – 36 – 322,40203 – 38.538
  • Ankara Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Leh Dili ve Edebiyatı (Örgün Leh.) – DİL – 31 – 256,67586 – 60.634

Advertisement

Leh Dili ve Edebiyatı Bölümü

60%
60%
Awesome

Bölüm Leh Dili ve Edebiyatı ile Leh kültür ve uygarlığını inceler. çeviri büroları, arşivler, kültür ve turizm ile ilgili kuruluşlar çalışma alanlarıdır. Leh dili ve edebiyatı programında Leh dili ve bu dille yazılmış edebiyat ürünlerinin özelliklerini inceleyen dersler okutulmaktadır.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply