Lev Troçki Resimli Sözleri

0

Lev Troçki sözleri. Ünl RUs Bolşevik siyasetçi ve Marksist teorisyen olan Lev Troçki’nin seçili sözleri ve resimli sözleri.

Herkes arada sırada aptal olma hakkına sahiptir, ancak Yoldaş Macdonald bu imtiyazı kötüye kullanır.
Lev Troçki

Advertisement

Yaşlılık, bir erkeğin başına gelen en beklenmedik şeydir.
Lev Troçki
Lev Troçki Sözleri

Kitleler, önceden hazırlanmış bir sosyal yeniden yapılanma planı ile değil, eski rejime katlanamayacağı konusunda keskin bir his vererek bir devrime girerler. Sadece bir sınıfın yol gösterici katmanlarının politik bir programı vardır ve bu bile olayların test edilmesini ve kitlelerin onaylanmasını gerektirir.
Lev Troçki

Hayat kolay bir mesele değil … Sizden önce sizi kişisel sefaletin üstüne, zayıflığın üstüne, her türlü ustalık ve bazlığın üzerine yükselten harika bir fikre sahip olmadığınız sürece, hayal kırıklığı ve alaycılığa düşmeden yaşayamazsınız.
Lev Troçki

Son, sonları haklı kılan bir şey olduğu sürece araçları haklı kılabilir.
Lev Troçki

Advertisement

Güce inanmamak, yer çekimine inanmamakla aynıdır.
Lev Troçki
Lev Troçki Sözleri

Strateji ile ilgilenmiyor olabilirsiniz, ancak strateji sizinle ilgileniyor.
Lev Troçki

Bir bütün olarak ele alınan, insanlığın tarihi yükselişi, doğada, toplumda, insanda, kör güçler üzerinde bilinç zaferlerinin art arda kazanılması olarak özetlenebilir.
Lev Troçki

Kuvvetin gerekli olduğu yerde, kararlı, kesin ve eksiksiz olarak uygulanmalıdır. Ancak güç sınırlamaları bilinmeli; kuvvetin bir manevra ile ne zaman karıştırılacağını, bir anlaşmayla bir darbeyi bilmek gerekir.
Lev Troçki

Akla ateş altında giren fikirler, orada güvenle ve sonsuza dek kalır.
Lev Troçki
Lev Troçki Sözleri

İnsan karakterinin derinliği ve gücü ahlaki birikimleri ile tanımlanır. İnsanlar kendilerini yalnızca yaşamlarının geleneksel koşullarından atıldıklarında tamamen açığa vururlar, çünkü yalnızca o zaman birikimlerine geri dönmek zorunda kalırlar.
Lev Troçki

Advertisement
Devrimler her zaman ayrıntılıdır.
Lev Troçki

Faşizm, kapitalist tepkiden başka bir şey değildir.
Lev Troçki

Demokratik yöntemlerin uygulanmasının bir sınırı var. Tüm yolculara, ne tür bir araba kullanmak istediklerini sorabilirsiniz, ancak tren tam hızdayken ve kaza tehlikesi altındayken, frenlerin uygulanıp uygulanmayacağını sormak mümkün değildir.
Lev Troçki

Ayaklanma bir sanattır ve tüm sanatların kendi yasaları vardır.
Lev Troçki

   Lev Troçki Sözleri

Barış ya da savaşta mutlak davranış kuralları yoktur. Her şey şartlara bağlıdır.
Lev Troçki

Tartışma için daha fazla zamanımız olsaydı, muhtemelen çok daha fazla hata yapardık.
Lev Troçki

İngiltere, Avrupa tımarhanesinin son koğuşundan başka bir şey değildir ve büyük olasılıkla özellikle şiddet içeren davalar için bir koğuş olduğunu kanıtlayacaktır.
Lev Troçki

Lev Troçki Sözleri

Devrimci olayların dinamiği, doğrudan devrimden önce kendilerini oluşturan sınıfların psikolojisindeki hızlı, yoğun ve tutkulu değişikliklerle doğrudan belirlenir.
Lev Troçki


Leave A Reply