Limon İçinde Tatlı Tarifi

0

Limon kabukları içine doldurulmuş limonlu dondurma tadında limonlu bir tatlı için malzemeler ve tarif.

Limon İçinde Tatlı Tarifi

Advertisement

Limon İçinde Tatlı Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:

2 çay kaşığı limon kabuğu rendesi
4 – 5 limon
3/4 bardak taze limon suyu
3,5 su bardağı su
1 tam 1/4 su bardağı şeker
Nane yaprakları ve garnitür için limon kabuğu rendesi

Yapılışı:

Limonların birinden 2 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi kazıyın. Sonra tüm limonları ikiye kesin ve sularını sıkın.Limon sularını kullanmak üzere ayırın.

Advertisement

Suları sıkılan limonların içinde kalan tortuları temizleyin. Bunu yaparken limon kabuklarına zarar vermemeye dikkat edin. Limon kabuklarının tabakta düz şekilde oturabilmesi için altlarını dikkatlice düzleştirin. Bir bıçak yardımı ile bunu yapabilirsiniz. Limon kabuklarını bir servis tabağına oturtararak üstünü bir jelatin vb. örtün ve buzdolabına kaldırın.

Orta boy bir tencerede, şeker ile suyu karıştırın ve şeker eriyene kadar karıştırarak ısıtın. Kaynamaya başlayınca içine 3/4 bardak taze limon suyu ve limon kabuğu rendesini ilave edin ve yaklaşık 2 dakika kadar kaynatın.

Hazırladığınız şurubu bir karıştırma kabına alın ve oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Karışımı donması için bir kaç saat veya tüm gece boyunca da olabilir buzluğa koyun. Buzluktan aldığınızda buzları bir çatal yardımı ile kırın ve kabarana kadar mikserle çırpın.

Her limon yarımı içine kaşık yardımıyla içi doldurun ve servis yapana kadar tekrar buzluğa koyun. Servis yapmadan önce nane yaprağı ve limon kabukları ile garnitür yapın.


Leave A Reply