Londra 2012 Açılış Seremonisi İçin Google Doodle

0

Londra 2012 Açılış Seremonisi hakkında bilgi ve Londra 2012 Açılış Seremonisi Google Doodle

Londra 2012 Açılış Seremonisi Google Doodle
Dünyadaki önemli olay ve organizasyonlar için Doodle yapmaya devam eden Google beklendiği üzere bu senenin en büyük spor organizasyonu olan Londra Olimpiyat oyunları içinde çocukların yer aldığı bir Doodle hazırlamış. Açıkçası Doodle biraz daha güzel olabilirmiş…

Advertisement

Olimpiyatlarda bu sene 204 farklı ülkeden 10.500 sporcu 26 spor dalında yarışacaklar. Londra 2012 açılış seremonisi bugün Türkiye saati ile 23:00’te başlayacak ve tam 3 saat sürecek. Açılış seremonisinde bizleri büyük sürprizlerin beklediğine eminiz. Pekin 2008’den çok daha güzel bir seremoni olacağı beklenmekte. Londra 2012 olimpiyatları öncesi güvenlik şirketi ile Olimpiyat komitesi arasında yaşanan problemler dışında başka bir problemin olmadığı gözüküyor.

Açılış seremonisinin sanat yönetmenliğini ise Slumdog Milyoner filmi ile tüm dünya çapında büyük ses getiren yönetmen Danny Boyle yapacak. Birçok ünlü ismin seremoni içerisinde görev almasına kesin gözü ile bakılıyor. Seremonide canlı hayvanlarında yer alacağı bilgisi veriliyor. İngiltere’nin ünlü yeşilliği ve yağmurlu havasının tören boyunca canlandırılacağı belirtiliyor.

Dünya genelinde 1 milyar kişinin izlemesi beklenen seremoni öncesi Londra’da bazı protesto gösterileri de yok değil. Protestocular olimpiyatlara harcanan para ile Londra’da ki konut sorununun %100 çözüleceğini ve Londra Olimpiyatlarının İngiltere için maddi zarar ile sonlanmasından endişe ettiklerini bildiriyorlar.

Londra 2012 açılış seremonisine Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra eşi, kızı ve kabineden de birçok bakanın katılacağı bildirildi.

Advertisement

27 Temmuz 2012 günü Türkiye saati ile saat 23:00 de başlayacak olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Açılış Törenleri TRT1, TRT3 ve TRTHD kanallarından canlı olarak yayınlanacaktır.


Leave A Reply