Magazin Dünyasında Nostalji

0

Geçmiş yıllara ait magazin haberlerinden derlenen gazete küpürleri. Ünlülerin gençlik resimleri, nostaljik magazin haberleri.

Kadir İnanır Demet Akalın
Kadir İnanır – Demet Akalın
Demet Akalın için en büyük talih Kadir İnanır ile tanıştığı gündü. Kadir İnanır 80’li yılların ortalarında dört filmlik bir proje hazırlığı içindeydi. Bu filmlerin birinde oynaması için de Demet Akalın’ı seçti. O dönemde kimsenin tanımadığı Akalın’ı, günümüzde tanımayan yok.

Advertisement

Zerrin Özer gençlik resmi
Zerrin Özer
80’lerin başında müthiş bir iradeyle rejime giren Zerrin Özer, leopar desenli mayosuyla bu pozu verirken NE kadar mutlu ve neşeli.

Seda Sayan Sibel Can gençlik resmi
Seda Sayan – Sibel Can
Günümüzün ünlü assolisti Sibel Can sanat dünyasına orjantal olarak başlamıştı. Onun daha 18 yaşını doldurmadığı günlerde çağrıldığı bir düğün de Seda Sayan’ın kardeşi Sedat’ın düğünüydü… (1985)

İzel Çelik Ercan Metin Milli gençlik resmi
Ercan Saatçi – Çelik – Metin Milli – Ufuk – İzel
Bir dönemin ‘bomba’ popçuları İzel, Çelik, Ercan ve Ufuk birlikte çok şarkı söylediler. İşte bunlardan biri de Metin Milli’nin sahibi olduğu Fenerbahçe’deki Belvü Gazinosu’nda gerçekleşti (1994)

Bülent Ersoy gençlik resmi
Yıl 1981…
Hafta Sonu, Bülent Ersoy’un ameliyatını böyle duyurdu.

Advertisement

Hülya Koçyiğit Türkan Şoray Filiz Akın gençlik resimleri
Türkan Şoray – Filiz Akın – Hülya Koçyiğit
‘Dört yapraklı yonca’nın biri hariç (Fatma Girik), üçü bir arada. Türkan Şoray, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit, fırsat buldukça hala bir araya geliyorlar.

Yılmaz Güney Nebahat Çehre evlilik resmi
Yılmaz Güney – Nebahat Çehre
O dönemin olay aşkı ve olay evliliği, Yılmaz Güney ile Nebahat Çehre’nin nikah masasında buluştuğu an… Ne var ki bu mutluluk fazla uzun sürmedi ve bir süre sonra yine olaylı bir şekilde ayrıldılar. (30 Ocak 1967)

Mahsun Kırmızıgül Kenan Doğulu gençlik resimleri
Mahsun Kırmızıgül – Kenan Doğulu
Kenan Doğulu’nun program yaptığı bara eğlenmeye giden Mahsun Kırmızıgül, kendisini bir anda sahnede buluyordu. (1996)

Ferdi Tayfur gençlik resmi
Yıl 1980…
Ferdi Tayfur’un babalığını ilan edişi.

Bülent Ersoy Buca Cezaevi
Bülent Ersoy
30 Kasım 1980… Bülent Ersoy, Buca Cezaevi’ne götürülüyor. Yanında dönemin ünlü organizatörü Hayri Küçük de var. Evine gelen hakime hakaret etmek suçuyla yargılanan Ersoy, 45 gün hapiste kalıyor.

Nükhet Duru Doğan Canku gençlik resmi
Nükhet Duru – Doğan Canku
Nükhet Duru ile Doğan Canku, gazinodaki kulis odasında yemek yiyorlar. Duru ile Canku kısa süren bir de aşk yaşamışlardı (1978)

Advertisement


Leave A Reply