Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

0
Advertisement

Mavi renkli gözlere sahipseniz veya mavi renkli lensleriniz varsa makyaj yapmadan önce aşağıdaki önerilere göz gezdirmenizde fayda var.

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Göz makyajınıza başlamadan önce gözlerinizin şekli ve rengi, en son makyaj trendlerini göz önünde bulundurarak karar vermek gerekir. Bazı gözlerin çekici ve büyüleyici görüntüsü, yanlış makyaj stilleri ve yanlış renk seçimleri ile sıradan hatta kötü bir hal alır. Bu yazımızda mavi gözlü bayanlar için makyaj tavsiyeleri vereceğiz.

Kaşlar:

Göz makyajı düşünüldüğünde kaşlarınızın şekli ve rengi de önemlidir. Genellikle siyah kaşlar mavi gözde çok da güzel durmaz.Kaş konusunda en dikkat edilecek nokta, kaş renginin saç ile aynı renk olması gerektiğidir. (en azından yakın olmalı, yoksa çok abes olur)

Maskara ve eye liner:

Mavi gözlerin maskara rengi seçiminde iki seçeneği var. Siyah yada kahverengi. Sarışınlar siyah maskara kullanmamalı gibi bir kanı yanlıştır. Bu kişisel bir seçimdir. Eye liner kullanımı da amatörler için zor ve yorucu olabilir. O yüzden bu konuda acemiyseniz, bol bol pratik yapmakta fayda var.

Advertisement

Far Seçimi:

Göz farı seçiminde çok geniş bir renk yelpazesi var. Soluk pembe renk seçimi ve açık kahverengi bir gölge güzel bir başlangıç olabilir. Dumanlı göz makyajı da mavi gözlerde çok güzel durur. Ancak bunun için biraz tecrübe gerekir.

İpuçları:

*Makyaj yapmadan önce, makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihini geçmemiş olmadığından emin olun.
*Özellikle gözler vücuttaki en hassas bölgelerdendir. Bilhassa dikkat etmek gerekir.
*Makyaj için kullandığınız fırçaların eski ve kirli olmadığına dikkat edin. Aksi halde istediğiniz
görüntüyü elde edemezsiniz.
*Gözlerinizin bakımına önem verin ve gözler için ayrı satılan bakım kremlerini kullanın. Göz kremleri
kırışıklıkların etkilerini de azaltacaktır.
*Şiş gözlere, gözaltı morluklarına sahip olmak istemiyorsanız günde mutlaka 7-8 saat uyuyun.
*Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.


Leave A Reply