Mucizeleri Saymak Kitap Özeti Konusu Karakterler, Holly Goldberg Sloan

0
Advertisement

Holly Goldberg Sloan’ın Mucizeleri Saymak isimli kitabının konusu nedir? Mucizeleri Saymak kitabının özeti, hakkında bilgi.

Mucizeleri Saymak

Mucizeleri Saymak, Holly Goldberg Sloan’ın 2013’te yayınlanan ilk genç romanıdır. New York Times’ın en çok satanlar listesine giren bu çağdaş hikaye, Sloan’ın kendi hayatıyla ilgili temalardan yararlanmaktadır. Roman, Sloan’ın “genellikle göz ardı edildiği” anlamında “karakterlerin simgesi” olduğunu söylediği günümüz Bakersfield, California’da geçiyor.

mucizeleri saymak

Kitabın Özeti

Romanın kahramanı 12 yaşındaki Willow Chance, yedi sayısından, bitkilerden ve tıptan etkilenen “çok yetenekli” bir kızdır. Farklı olduğunu biliyordur ve kendisini evlat edinen ebeveynleri Jimmy ve Roberta tarafından gerçekten kabul edildiğini hissediyordur. Willow, Sequoia Ortaokulu’ndaki ilk birkaç haftasında okula alışmaya çalışmaktadır ve bu süre zarfında öğretmeni, mükemmel bir şekilde başarılı olduğu bir sınavda kopya çekmekle suçlar. Sonuç olarak, okulun davranış danışmanı Dell Duke ile görüşür. Dell, Willow gibi bir öğrenciyle hiç tanışmamıştır ve zekasından etkilenir.

Bir gün, Willow bir danışma seansına gelir ve iki liseli, Mai ve Quang-ha Nguyen, kız ve erkek kardeş ikilisi Dell’i bekliyordur. Willow, kız Mai ile arkadaş olur ve yeni arkadaşıyla ana dilinde sohbet edebilmek için Vietnamca öğrenecek kadar ileri gider. Seanslarından önce Mai ile daha fazla zaman geçirmek isteyen Willow, onu okuldan Dell’in ofisine götürmek için bir taksi çağırmaya başlar. Şoför Jairo Hernandez ile arkadaş olur. Kızın içgörülü gözlemleri ve yorumları şoförü, hayat seçimlerini yeniden değerlendirmeye ve sonunda okula geri dönmeye yönlendirir.

Roman güzel bir öğleden sonra başlıyor. Willow, Mai, Quang-ha ve Dell ile dondurmanın tadını çıkarıyorlardır. Willow’u eve götürdüklerinde, polis memurlarını orada Willow’u beklerken bulurlar. Willow’un ailesi bir araba kazasında ölmüştür. Kazadan sonra Willow’u yanına alabilecek hiçbir akrabası yoktur, bu yüzden Mai polise yalan söylemeye karar verir, böylece Willow Nguyenen’lerle kalabilecektir. Mai ve Quang-ha’nın annesi Pattie Willow’a karşı sempati duyuyordur ve kalmasına izin verir. Nguyenenler, Pattie’nin manikür salonunun arkasındaki eski püskü bir garajda yaşıyordur. Sosyal Hizmetlerin ev denetimini geçemeyeceklerinden korkan Pattie, Dell’in Gardens of Glenwood’daki adresini kendi adresi olarak yazar. Ev teftişinin zamanı geldiğinde, herkes Dell’in hurda dolu bekâr evini güzel bir aile evine dönüştürmeye yardım eder.

Advertisement
Yeni Hayat

Willow’un yeni hayatına ve yeni rutinine alışması birkaç ayını alır, ancak sonunda, duygusal iyileşmesinde önemli bir adım olan yeniden bahçeciliğe başlamaya hazırdır. Bakımsız avluyu güzel bir bahçeye dönüştürmüştür. Pattie Sosyal Hizmetlerden Willow’un yaşayabileceği kalıcı bir yer bulduklarını bildiren bir mektup alır. Willow, zihinsel olarak hayatına yeniden başlamaya hazırlanır ve Nguyenenleri, Dell’i ve Jairo’yu görünce şok olur. Jairo ve Pattie (birbirlerini gizlice görmekte olan), Willow’un velayetini talep etmiştir ve Willow, yeni ailesiyle Gardens of Glenwood’a geri dönebilir.

Bölümler sık ​​sık Willow’un birinci şahıs anlatısı ile üçüncü şahıs her şeyi bilen bir anlatıcı arasında değişiyor. Bu da Willow’un karakterine ve diğerlerinin nesnel açıklamalarına dair ayrıntılı bir içgörü sağlıyor. Willow, Mai ve Pattie ile kullandığı Vietnamca ifadelerle, tıp ve bitki jargonuyla anlatımını süslüyor, bilgisini ortaya koyuyor ve önemsediği şeylerin altını çiziyor.


Leave A Reply