Murathan MUNGAN’dan çok hoş bir yazı

0

Murathan Mungan’dan güzel bir yazı

Önce evlendiğimizde hayatin daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Advertisement

Evlendikten sonra, bir çocuğumuz doğduktan, hatta ardından bir tane daha olduktan sonra hayatin daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.

Sonra çocuklar yeterince büyük olmadiklari için kizar, onlar büyüyünce daha mutlu olacağımıza inanırız.

Bundan sonra ergenlik dönemlerinde çocuklarla uğraşmamız gerektiği için öfkeleniriz.

Kendimize, çocuklarimiz bu dönemden çikinca daha mutluolacagimizi,yenibir araba alinca, güzel bir tatile çikinca, emekli olunca,yasantimizin dört dörtlük olacagini söyleriz.

Advertisement

Gerçek ise su andan daha iyi bir zaman olmadigidir.Eger simdi degil ise ne zaman?Hayatiniz her zaman mücadelerle dolu olacaktir.En iyisi bunu kabul edip, her ne olursa olsun mutlu olmaya kararvermektir.

En sevdigim sözlerden biri Alfred D Souza’ya aittir.Der ki;” Uzun zamandan beridir hayatin -gerçek hayatin- baslamak üzereoldugu izlenimine kapilmistim. Fakat her zaman yolumun üzerinde birengel,öncelikle erisilmesi gereken birsey, bitmemis bir is, hizmetedilecek zaman,ödenecek birborçoldu.Sonra hayat baslayacakti. Sonunda anladim ki bu engeller benimhayatimdi.Bu görüs açisi, mutluluga giden bir yol olmadigini gösterdi.Mutluluk yoldur.Öyleyse sahip oldugunuz her anin kiymetini bilin ve mutlulugu,vaktiniziharcayacak kadar özel biriyle paylastiginiz için ona daha fazla degerverin.Unutmayin, zaman hiç kimse için beklemez.

Öyleyse ,

okulu bitirene kadar,100 milyar kazanana kadar,Çocuklariniz olana kadar,çocuklariniz evden ayrilana kadar,Ise baslayana kadar,Evlenene kadar,Cuma gecesine kadar,Pazar sabahina kadar,Yeni bir araba,ya da ev alana kadar,Borçlari ödeyene kadar,Ilkbahara kadar,Yaza kadar,Sonbahara kadar,kisa kadar,maas gününe kadar,sarkiniz söylenene kadar,emekli olana kadar,

ölene kadar….

MUTLU OLMAK IÇIN IÇINDE BULUNDUGUNUZ ‘AN ‘ DAN DAHA IYI BIR ZAMANOLDUGUNA KARAR VERMEK IÇIN BEKLEMEKTEN VAZGEÇIN.

Advertisement

MUTLULUK BIR VARIS DEGIL, BIR YOLCULUKTUR. PEK ÇOKLARI MUTLULUGUINSANDANDAHA YÜKSEKTE ARARLAR BAZILARI DA DAHA ALÇAKTA.

OYSA MUTLULUK INSANIN BOYU HIZASINDADIR

Unutmayin ” YARIN KIMSEYE VAAD EDILMEMISTIR”

SEVGIYLE KALIN……


Leave A Reply