N ile Hayvan – N Harfi İle Başlayan Hayvanların İsimleri ve Özellikleri

0

Baş harfi N olan hayvan var mıdır? N ile hayvanlar, N harfiyle başlayan hayvanların isimleri, resimleri ve özellikleri.

N İle Hayvan Listesi

N ile hayvan - N Harfi İle Başlayan Hayvanlar

Arka resim kaynak: pixabay.com

İsim şehir hayvan oynarken en fazla zorlanılan harflerden birisi olan N harfiyle başlayan hayvan / hayvanlar ve bu hayvanlar ile ilgili bilgi ve resim galerilerine aşağıdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. N ile hayvan bulamadığınızda bu sayfaya ulaşmanız yeterli olacaktır… N ile hayvan sorunsalına küçük bir katkımız olsun… Önce kısa listemiz…

Advertisement
 1. Nabarlek
 2. Nandu
 3. Nar Bülbülü
 4. Narenciye Unlu Böceği
 5. Narval
 6. Nehir Yunusu
 7. Nematod
 8. Neon Balığı – Neon Tetra
 9. Nikobar Güvercini
 10. Nil timsahı
 11. Nilgai
 12. Norveç Faresi
 13. Norveç Orman Kedisi
 14. Notholca
 15. Notilus – Nautilus
 16. Notonekta
 17. Nudibranch
 18. Numbat
 19. Nyala
Şimdi Bu Hayvanların Bazıları Hakkında Detaylı Bilgiler…

1. NANDU

nandu

Kaynak: pixabay.com

Nandugiller familyasından bir kuş türüdür. Orta Amerika bozkırlarında yaşar. Tepe yükekliği 140-150 cm, ağırlığı 20 kg’dır. Tüyleri üst kısımlarda siyah, boyun ortasında sarımsı kahverengi, gırtlak ve yanakta gri mavi, göğüs ve kanatlarda kahverengimsi kül rengi, öteki bölümlerde kirli beyazdır.


2. NARVAL – DENİZ GERGEDANI

narval deniz gergedanı

Kaynak: commons.wikimedia.org

Soğuk denizlerde yaşayan memelilerin balinagiller familyasından bir hayvandır. Vücudu daha çok büyük bir balığın vücudunu andırır. Narvallar Kuzey denizlerinde kalabalık sürüler halinde yaşarlar. Kışları bazen İngiltere, Almanya kıyılarına kadar inerler. Fazla saldırgan değillerdir. Narvalların vücudu sarı üzerine esmer lekelerle kaplıdır.


3. NAUTİLUS -NOTİLUS

nautilus

Kaynak: pixabay.com

Nautilus; Güney Pasifik’in derin sularında yaşar. Kabuklarına Malayi Adaları sahillerinde bol rastlanır. Helezon şekilli kabukları odacıklıdır. Bölümler ince çeperlerle ayrılmıştır. Hayvan en büyük olan son bölümde yaşar. Diğer odalar salgıladığı bir gaz ile doludur. Arka kısmından uzanan ince bir şerit bölümlerden geçerek en son odacığa kadar ulaşır. İki çift solungaçları vardır.


4. NEON BALIĞI

neon tetra

Kaynak: commons.wikimedia.org

Vücudunun fosforlu özelliğiyle çok ilgi çekici bir balıktır. Karanlıkta ışık veren ve başından kuyruğuna kadar uzanan, mavi – yeşil renkteki bandından dolayı Neon Balığı adıyla da anılır. Bu fosforlu bandın alt tarafında, buna paralel ve kırmızı renkte olan ikinci bir şeritle süslüdür. Yüzgeçleri şeffaftır. Kireçsiz, berrak ve düşük asitli suları severler. Munis, dayanıklı balıklardır. Kendisini rahatsız etmeyecek balıklarla birlikte karma akvaryumlarda yaşayabilirler.

Advertisement

5. NİLGAİ

nilgai

Kaynak: commons.wikimedia.org

Nilgai; (Boselaphus tragocamelus), Artiodactyla (çifttoynaklılar) takımının Bovidae familyasından, Hindistan’ın bitki örtüsü bakımından fakir düzlüklerinde ve seyrek ağaçlı ormanlarında tek başına ya da küçük gruplar halinde yaşayan antilop türüdür.


6. NUDİBRANCH

nudibranch

Kaynak: pixabay.com

Nudibranch, yani çıplak solungaçlılar olağanüstü güzellikte renk ve desenlere sahip olmasına karşın, herhangi bir kabuğu olmayan son derece yumuşak canlılardır.


7. NUMBAT

numbat

Kaynak: pixabay.com

Numbat; (Myrmecobius fasciatus), keseli karıncayiyen olarak da bilinir. Dasyuridae familyasından keseli memeli türüdür. Eskiden Avustralya’nın güney kesiminde geniş bir coğrafi dağılım gösteren bu tür şimdi ülkenin yalnız güneybatısındaki ormanlarda yaşar ve gündüzleri etkinlik göstererek termitlerle beslenir. Numbat tıknaz gövdeli, küçük yapılı, sivri burunlu, 15 cm dolayındaki kabarık tüylü kuyruğu dışında yaklaşık 20 cm uzunluğunda bir hayvandır.


Yorum yapılmamış

Leave A Reply