Nahcivan Devlet Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri Taban Puanları 2020

0
Advertisement

Nahcivan Devlet Üniversitesi 2020 eğitim yılı için 4 yıllık bölümlerinin, fakültelerin taban ve tavan puanları, kontenjanları listesi.

2020 Yılı Nahcivan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Kontenjanları

2019 yılında yapılan YKS sınavı ile ortaya çıkmış olan Nahcivan Devlet Üniversitesi 4 yıllık bölümlerin taban puanları, genel kontenjan bilgileri, yerleşen öğrenci sayısı gibi 2020 yılında yapılacak olan sınavda işinize yarayacak tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır. Ayrıca puan türlerini de aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Taban Puanları

YÖK Atlas verileri ile oluşan Nahcivan Devlet Üniversitesi 4 yıllık tüm taban puanları aşağıdaki gibi oluşmuş olup 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavına girecek olan tüm yeni ve eski öğrenci adaylarının aşağıda yer alan taban puanları tablosunu göz önüne alarak hem çalışmalarını başlatmaları hem de tercih listelerini oluşturmaları gerekmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte / Bölüm Adı / Puan Türü / Kontenjan / Yerleşen / Taban Puan / Tavan Puan

NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) / Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi / Mimarlık (Ücretli) / SAY /. 5 / 0 / — / —

Advertisement

NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) / Uluslararası İlişkiler ve Yabancı Diller Fakültesi / Rus Dili Öğretmenliği (Ücretli) / DİL /. 3 / 0 / — / —

Nahcivan Devlet Üniversitesi

50%
50%

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Eğitim Bakanlığı bağlı yüksek öğrenim kurumu. Bu yüksek eğitim kurumu, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren tek devlet üniversitesi, temel bilim, eğitim ve kültür merkezidir.

  • Eğitim Kalitesi
    5

Leave A Reply