Nerde Birlik Orda Dirlik Konulu Kompozisyon

1
Advertisement

Nerde Birlik Orda Dirlik ya da daha modern ifadesi ile Nerede Dirlik Orada Birlik ile ilgili yazılmış olan kompozisyon / yazı.

Nerde Birlik Orda Dirlik Konulu Kompozisyon

İnsanlar tek başlarına doğup ölselerde sosyal canlılardır. Tek yaşamaları, hayata tutunmaları hatta hayatta kalmaları pek mümkün değildir. Yardımlaşma herkes için bir ihtiyaçtır.

Hayatta başımıza gelecek olan zorluklar ve mücadeleler diğer insanlarla özellikler ailemizle birlikteyken zor olmaktan, yenilmez olmaktan çıkar. Bazı aileler vardır ömrün boyunca özenmişimdir. İçlerinden birisi evleneceği yada bir mal alacağı zaman hep bir araya gelirler, tüm paralarını, emeklerini hatta bazı durumlarda bilgilerini birleştirir, ihtiyacı olan kişiye yardımcı olurlar. Bu durum tüm aile fertlerinin ihtiyaçlarında geçerli olur. Böylece yapılması güç işler başarılır, yüksek duvarlar aşılabilir hal alır.

Sadece maddi değil manevi birlikte gereklidir. Hayatta zayıf düşülebilecek birçok durum mevcuttur. Hastalıklar, ölümler, fiziksel yardıma ihtiyaçlar hatta danışma ihtiyacı bile biz insanlar içindir. Bu gibi durumlardaki birliktelik hem zayıflıkları güçlendirir, hem de ilişkileri kuvvetlendirir. Yakınında senin için koşacak insanların olduğunu bilmek kişinin ayaklarını zemine daha kuvvetli bastırır. Gelecek daha kolay ve güvenli olacaktır. Tabi bunun için de, aynı şekilde gerektiğinde birliğin bir parçası olmak gerekir.

Advertisement

İster ailemizde ister işmizde ister arkadaşlarımız arasında birlik duygusunun gelişmesi için çabalamak her zaman öncelikle kendimize yapacağımız bir iyiliktir. Birlikten kuvvet doğacaktır.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


1 Yorum

Leave A Reply