Noel Baba Cupcake Tarifi, Yılbaşı İçin Süslü Mini Kekler Tarifleri

0
Advertisement

Noel Baba şeklinde cupcake, yılbaşı küçük kekleri nasıl yapılır? Noel baba cupcake, mini kekler için malzemeler ve yapılışı, tarifi. Yılbaşı tarifleri.

Noel Baba Cupcake Tarifi

Malzemeler:

1 paket kakaolu ve ya sade kek karışımı. (Ya da kekimi kendim yaparım diyorsanız buradaki tarife portakal eklemeden yapın)
Beyaz ve kırmızı şeker hamuru (Piyasada hazır satılmaktadır)

Tarifi:

Öncelikle hazır kek ve ya kendinizin hazırladığı kek hamurunu hazırlayıp cupcake kalıplarına dökün ve tarife uygun bir şekilde pişirin.

Bundan sonra yapılacak olanlar ise tamamen sizin kendi el becerinize kalmıştır. Belki fotoğraflardaki gibi bir noel baba sureti hazırlayamasanız da yılbaşı sofralarınız için göze hoş gelen görselde bir noel baba figürüne istenirse ulaşılabilir. Yeteneği olanlar için zaten sorun bulunmuyor.

Advertisement

Öncelikle cupcake üzerine beyaz bir kat şeker hamuru atın. Daha sonra sakal, şapka ve gözleri yapmanızı tavsiye ederiz.

Not: Şirketimiz sihirliyemektarifleri.com web sitesini satın almıştır. Resimler bu sebepten kullanılmaktadır.

Yılbaşı Kek

Yılbaşı İçin Mini Kekler Tarifi

Malzemeler:
  • 1 adet pastaban
  • Krem Şanti
  • Gıda boyası ve ya çilek şurubu
  • Bitter Çikolata
  • Pasta Süsü
Yapılışı:

İki kat halinde hazır olarak marketlerde satılan pastabanların sadece bir katını masada önümüze serelim. Küçük kurabiye kalıpları ile istediğimiz şekillleri verecek şekilde pastabandan şekilli parçaları ayırın. Biz yılbaşı gecesine hazırlandığımız için yuvarlak, küçük adam ve çam ağacı kalıplarını kullandık.

Şekilli pastabanların üzerine spatula yardımı ile krem şantiyi sürün. Daha sonra çilek şurubu ile bir miktar krem şantiyi küçük bir kapta karıştırın. Bu şekilde kırmızı renkli bir krem şanti elde edeceğiz. Kırmızı renkli krem şanti ile aşağıdaki resimler de gördüğünüz üzere yuvarlak şekilli pastabanlara şapka yapalım. Adam şekilli pastabanlara ise ki kendilerini kardan adam olarak kabul edeceğiz kırmızı atkılar yapın. Krem şantiyi küçük pastabanlara sürerken şeklin bozulmaması için kürdanlar ve kulak temizleme çubukları kullanabilirsiniz.

Advertisement

Benmari usulü eritilmiş olan bitter çikolatalar ile göz ağız ve ya burun yapın. Kardan adamın ise palto düğmelerini yapabilirsiniz.

Aslında bu işlemleri yaparken herşey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Siz neyi nasıl isterseniz yine o şekilde yapabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Yılbaşı Kek Yılbaşı Kek


Leave A Reply