Nur Yerlitaş Kimdir?

0
Advertisement

Nur Yerlitaş hayatı, biyografisi ile ilgili bilgiler. Nur Yerlitaş özgeçmişi ile ilgili bilgi veren yazımızda Nur Yerlitaş hakkında ulaştığımız bilgileri paylaşıyoruz.

Nur Yerlitaş

Nur Yerlitaş 11 Aralık 1960 tarihinde İstanbul’un Vefa semtinde dünyaya gelmiş moda tasarımcısıdır. Annesi’nin adı Saadet Yerlitaş’dır. Nur Yerlitaş hiç evlenmemiştir ve Benan isminde bir de kız kardeşi bulunmaktadır. Nur Yerlitaş kendisini kimi zaman “kostüm tasarımcısı” kimi zamanda “dikişçi” olarak tanımlamaktadır. genel olarak çevresinde dobra bir kişilik ve sözünü budaktan sakınmayan ama hoş ve nazik birisi olarak tanınır ve sevilir. Nur Yerlitaş’ın bir çok ünlüye kostüm ve elbise diktiği bir dikiş atölyesi mevcuttur.

1980’li yıllarda Avrupa’nın moda merkezleri olan Milano ve Paris’ten valizler ile getirmiş olduğu kıyafetleri satarak moda yaşamına atılmıştır. Stresliolduğu dönemlerde bulaşık yıkayan gecenin bir yarısı ise üstüne geçirdiği bir palto ile bir kafeye giden kendi tabiri ile “Arızalı” bir tiptir Nur Yerlitaş.

Nur Yerlitaş şu anda İstanbul’un en gözde semtlerinden Nişantaşı’nda ikamet etmekte olupr evinin iki buzdolabı bulunmaktadır. Bir buzdolabında pasta tarzı tatlılar bulunurken bir diğer buzdolabında ise meyveler ve içecekler yer almaktadır. Evinde hizmetinde yer alan iki hizmetçisi sayesinde her sabah hamam usulü keselenip yıkanmaktadır.

Bilinen tüm sanatçı ve sosyetenin ünlü simalarına elbise dikmekte olan Nur Yerlitaş başta Bülent Ersoy, Petek Dinçöz, Derin mermerci, Ajda Pekkan, Seda Sayan gibi isimlere başta sahne kostümü olmak üzere kıyafet dikmektedir.

Advertisement

Nur Yerlitaş’ın bilinen ilk televizyon jüri üyeliği 2007 yılında ki “Bak Kim Dans Ediyor” isimli yarışmada gerçekleşmiştir. 2010 yılına gelindiğinde ise Nur yerlitaş bu defa bir yarışmada yarışmacı olarak boy göstermiştir. “yemekteyiz” isimli yarışmada Cenk Eren, Ece Vahapoğlu, Neşe Erberk ve Barbaros Şansal ile yarışmıştır. Hatta misafirlerini ağırladığı ilk gün sofrasına Seda Sayan’da konuk olarak katılıp boy göstermiştir.

2011 yılına gelindiğinde ise “Bugün ne Giysem” isimli Show TV’de yayınlanan yarışma programında yine jüri üyeliği yapmıştır. 2011 yılında ki diğer jüri üyesi arkadaşları ise Uğurkan Erez, Hakan Akkaya ve moda tsarımcısı İvana Sert olmuştur. Yine aynı yıl “Türkan” isimli Demet Akalın’ın klibinde Türkan Şoray’ı canlandırarak sükse yapmıştır.

2014 yılına gelindiğinde ise popülaritesi zirve yapmıştır. Öykü Serter‘in sunumu ile başlayan “Bu Tarz Benim” isimli yarışma programında gösterdiği performans ile hem yarışma programının popülaritesini arttırmış hem de meşhur capslere konu olarak Türkiye’nin gündemine oturmuştur. “Bu tarz benim misimli yarışma programındaki diğer jüri üyesi arkadaşları ise yine Moda Tasarımcısı İvana Sert, Kemal Doğulu olmuş, TV8’de 2015 Ocak ayı itibari ile devam eden yarışma programında jüri üyesiolarak Uğurkan Erez’de görev yapmıştır.

NUR YERLİTAŞ RESİM GALERİSİ


Leave A Reply