Oğlak Burcu Hakkında Her Şey, Özellikleri, Diğer Burçlarla Uyumu

0

Oğlak burcunun özellikleri nelerdir? Oğlak burcunun erkeği, kadını, diğer burçlarla uyumu, aşk ve iş hayatı. Oğlak burcu hakkında her şey.

oğlak burcu

Kaynak: pixabay.com

OĞLAK
22 Aralık-19 Ocak

 • Yönetici Yıldızı: Satürn (Disiplini ve düzenliliği temsil eder)
 • Grubu: Toprak, Negatif
 • Burcun Cinsiyeti: Dişi
 • Uğurlu Günü: Cumartesi
 • Uğurlu Sayısı: 6, 8 ve 36
 • Uğurlu Taşı: Lal
 • Uğurlu Renkleri: Koyu Kahverengi, Nefti
 • Uğurlu Çiçekleri: Kadife Çiçeği, Kamelya
 • Uğurlu Kokuları: Kamelya, Fulya
 • En Belirgin Özelliği: İnat
 • En Büyük İdeali: Yükselmek
 • En Büyük Hatası: Merak
 • En Büyük Arzusu: Başa Geçmek
 • Etkilendikleri: Onun için ne kadar kazandığınız, hangi ülkeleri gördüğünüz, kimleri tanıdığınız önemlidir. İltifatı sever.

Genel Olarak Oğlak Burcu

Oğlak toprak elementi ve öncü nitelik taşıyan bir burçtur. Yöneticisi ise Satürn’dür. Disiplin gezegeni Satürn kısıtlayıcıdır ve sorumluluklar verir. Azimli, inatçı, sabırlı oğlak, simgesi olan dağ keçisi gibi dağların en tepesine tırmanır. Hiçbir burç, hedefine ulaşmakta bu kadar kararlı değildir. Öncülük niteliği sabır, inat ve öteki özellikleri ile birleşince bu tip eninde sonunda en tepeye çıkar. Oğlak burcu insanı hırslıdır. Hangi işi, mesleği, konuyu seçerse seçsin daha başlangıçta yönetimi eline almayı düşünmektedir.

Oğlak burcu, en çalışkan burçlardan biridir. Yöneticisi Satürn ona nefes aldırmadan yapması gereken işleri hatırlatır. İyi plan yapmasını, ayrıntılara dikkat etmesini, genç yaşta bile olgun olmasını sağlar. Çoğunlukla hayatı ciddiye alır ve bu ciddiyet onu olduğundan daha yaşlı gösterir, hatta çocukken bile. Kendinden büyük kimselerin dostluğunu tercih eder ve genç kuşaklarla pek geçinemez.

oğlak burcu

Kaynak: pixabay.com

Geçmişe, geleneklere bağlı ve tutucudur. Ailesine karşı sorumluluk duyduğu için aile bağlan kuvvetlidir. İlk bakışta soğuk görünen oğlak, üstün bir eş ister. Böyle birini bulunca da ona maddi manevi her istediğini vermeye çalışır ve hayat boyu bağlı kalır. Nefesinizi kesecek maceracı bir sevgili değildir ama sadık ve güvenilirdir.

Oğlak insanı yaşlandıkça kendini bulur ve daha çekici olur. Genellikle yalnızdır, enerjisinin büyük bölümünü işine harcadığından manevi bazı şeyleri yaşayamaz. Yengeç gibi endişeli ve karamsardır. Herkese güvenmez, sadece kendisine güvenir. Zıt burcu yengecin yuvasında aradığı güveni, oğlak işinde sağlamak ister. Çok zor dost olur ama dost olduğu kimseye ömür boyu güvenir.

İlk karşılaşmada soğuk bir intiba yaratan oğlak insanı, aslında bunu ihtiyatlı olmak arzusuyla geliştirdiği bir savunma mekanizması olarak kullanır. Kariyer yaşantısı hayatının en önemli ilgi alanı olmasına rağmen, tiyatro, müzik ve diğer sanat dallarını da sever. Genellikle entelektüel kapasitesi yüksek, yaşamsal amaçları kendininkine benzeyen insanlarla beraber olmayı tercih eder. Oğlak ciddi konularda tartışmayı sever, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır.

Bu burçta doğan insanlar bu yönlerinin pek afişe etmek istemeseler de lüksü sever. Oğlak paranın, yaşam güvenliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür.

Öncü nitelikteki oğlak, toprak grubu burçların en sonuncusudur. Kararlılık, ihtiyat ve istikrar, oğlak karakterinin temel özellikleri olarak sıralanabilir. Ancak bu kararlılık zaman zaman, inat ve hatta hırs düzeyine yükselebilir.

Oğlak Burcu İçin Aşk-İlişki-Uyum
 • Oğlak-Koç: Çiftler arasında pek uyum yoktur.
 • Oğlak-Boğa: Destekleyici bir beraberlik.
 • Oğlak-İkizler: Karşılıklı menfaatlerin durumuna göre sürecek bir beraberlik.
 • Oğlak-Yengeç: Birbirlerini tamamlayıcı ve destekleyici bir beraberlik.
 • Oğlak-Aslan: Mutsuz ve sorunlu bir beraberlik.
 • Oğlak-Başak: Birbirleriyle anlaşır ve uyum sağlarlar. Mutlu bir beraberlik.
 • Oğlak-Terazi: Anlaşmakta zorlanabilirler.
 • Oğlak-Akrep: Uyuşmazlığın yaşandığı, zor bir beraberlik.
 • Oğlak-Yay: Mutsuz bir beraberlik.
 • Oğlak-Oğlak: Uyumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlarlar ve desteklerler.
 • Oğlak-Kova : Mutsuz ve huzursuz bir beraberlik.
 • Oğlak-Balık: Uyumlu ve mutlu bir beraberlik. Birbirlerini tamamlarlar.
Oğlak Burcu İçin Cinsellik

Düzenli ve disiplinli yaşamayı prensip edinen oğlak burcu bireyleri, hayatlarının her alanında olduğu gibi cinsellikte de bir düzen ve disiplin ararlar. Tek eşlilik yanlısı olan oğlaklar partneri için yatakta tutkulu bir aşıktır. Gelenek ve göreneklere bağlılığı nedeniyle aşkını, tutkusunu partnerine belli etmekten kaçınır. Cinsel ilişki sırasında baskın rol üstlenmeyi sever. İşine verdiği ö-nem yüzünden seks yaparken bile işini düşünür.

Oğlak Burcu ve Diğer Burçlar Arasındaki Cinsel Uyum

Oğlak-Koç: İkisinin de istekleri güçlüdür. İkisi de saldırgandır. İkisi de yönetim altına alınamaz. Bu ilişkinin aşktan çok savaşla sonuçlanacağını düşünüyorsanız, haklısınız. Yatakta uyumlu olabilirler ama para, arkadaşlar ve kararları kimin vereceği konusunda sorunlar olacaktır. İlişki yürüyebilir ama evlilik çok daha az umut vaadediyor.

Oğlak-Boğa: Her ikisi de evde oturmayı sever, paraya değer verir ve güvenliğin önemli olduğunu düşünür. Boğa sabırlıdır, oğlak da ikisinin ortak zevkini tatmin etmek için çalışmaya isteklidir. Cinsel açıdan bu ikili imkansız düşler kurabilir ve bunları gerçekleştirebilir. Oğlağın hırsı da boğanın kararlılığıyla iyi uyuşacaktır.

Oğlak-İkizler: Cinsel yönden apayrı iki kişi. İkizler atılgan, havai ve heyecanlanmaya yatkındır. Oğlak ağır, sadık ve tedbirlidir. Başlangıçtaki herhangi bir çekim, bir süre sonra tamamen ters dönecektir. Hırslı, maddeci oğlak, ikizlerin kaprisli ve kararsız kişiliğini uzun süre çekemez.

oğlak burcu

Kaynak: pixabay.com

Oğlak-Yengeç: Yengeç cinsel açıdan biraz utangaçtır ama oğlak önderliği ele almaya isteklidir zaten. Daha fazla coşku ön sevişme için yararlı olacaktır. Yatak odasında kurdukları ilişki, sorunların geçmişte kaldığını göstermek için gereklidir. Bu iki burç Zodyak’ta karşıttırlar. Oğlak, hassas yengece karşı fazla talepkar ve hükmedici olacaktır. Bu birliktelik zaman içinde kesinleşir.

Oğlak-Aslan: Aslan, oğlağın sevgide pinti olduğunu düşünür. Aynı zamanda oğlağın sekste yaratıcı olamayışı da aslan için olumsuz bir noktadır. Fiziksel açıdan birbirlerine pek uygun değildirler ve her ikisi de bağımsızdırlar. Ayrıca ikisi de yatak odası dışında hükmetmek isteyen burçlardır. Bir ilişki kurmak için bu farklılıkların göz ardı edilmesi gerekir, tabii evlilik için de.

Oğlak-Başak: Oğlağın faydacılığı ile başağın titizliği çok iyi uyum sağlar. İlişki başladıktan kısa bir süre sonra cinsel anlaşmazlıklar patlak verecektir. Ama belki diğer konularda çok iyi anlaşmaları, bu anlaşmazlığa aldırmamalarını sağlayabilir. Her i-kisi de sadık, tutucu ve anlayışlıdırlar. Bir beraberliği uzun süre yürütebilme ihtimalleri yüksek.

Oğlak-Terazi: Terazinin güzelliği ve cinsel cazibesi oğlağı ilk başta etkiler, ama iş işten geçtikten sonra oğlak, terazinin fazla benmerkezci olduğunu ve kendisinin fiziki ihtiyaçlarına karşılık vermediğini görür. Duygularını ifade edemeyen oğlak mutluluğu başkalarında arar. Yıpratıcı bir ilişki. Evlilik de oğlağı çekecek ölçüde maddiyat olduğu sürece yürür.

Oğlak-Akrep: İkisi arasındaki cinsel ilişki çok doyurucudur. Akrep daha yaratıcı, oğlak da daha yöntemli olacaktır ama cinsel uyumları son derece fazladır ve bu, onlara diğer konulardaki mutluluğun kapısını açacaktır. Her ikisi de istekleri yönünden güçlüdür. Ancak akrep ilişkiye hükmetmek isteyebilir. Oğlak, akrebin sahipleniciliğini bir sevgi gösterisi olarak alacaktır. Tutkulu bir ilişki, başarılı bir evlilik.

Oğlak-Yay: Oğlak rahat ortamlarda sevişmek ister; yay ise yeni açılmış bir mezar çukurunda bile sevişebilir. Oğlak evde oturmayı sever; yayın ise ruhu serseridir. Oğlak tedbirlidir ve güvenliği konusunda endişe eder; yay ise bir kumarbazdır. Müsrif ve sorumsuz yay, tutumlu ve görev bilinci olan oğlağı canından bezdirecektir. Mutlu bir ilişki olmadığı gibi mutlu bir evlilik de olmaz.

Oğlak-Oğlak: Romantik yaşantıları kolayca rutine dönüşebilir. Ancak başlangıçtaki beklentilerinden azına razı olurlarsa başarılı bir ilişki olabilir. İkisi de deneyimlerini ya da ufuklarını genişletecek şeylere yönelmeyeceklerdir. Öte yandan, ikisi de çok çalışkan, ağırbaşlı ve ciddi düşüncelidirler. İlişkileri veya evlilikleri eğlenceli olmayabilir ama gene de birbirlerini memnun edebilirler.

Oğlak-Kova: Bir aşkın nasıl ve ne kadar çabuk arkadaşlığa dönüşebileceğinin canlı bir örneğidir bu ikili. Yakın ilişkide, oğlak kovayı zor elinde tutar. Kova alışılmadık seks yöntemlerini, oğlak ise geleneksel yolları tercih eder. Özgürlük düşkünü ve toplum dışı kova, sabit ve çıkarcı oğlağa uzun süre aşık kalamaz. Hoşgörülü bir ilişki; evlilik içinse çok çalışmak gerekir.

Oğlak-Balık: Balık oğlağı tavlamaya çalışacaktır çünkü bu onun tarzıdır. Oğlak buna aldırmayabilir ama yatakta yönetimi eline alacaktır. Balık, onu izlemeye kolayca istekli olabilir. Aynı zamanda oğlağı mutlu ve güvenlikte hissettirecek sevgi ve içtenliği gösterecektir. Bu iki farklı kişi birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarına cevap verirler.

Oğlak Burcunun Hediyesi

Tutarlı ve kuralcı oğlak insanlarına kullanışlı ve uzun zaman işine yarayacak hediyeler düşünmelisiniz. Her tür kırtasiye ürünü, büro malzemesi hoşlarına gidecektir. Her ortamda ciddi ve uyumlu giyinirler. Renklerden kahverenginin tüm tonlarını ve yeşili severler. Ayrıca deri cüzdan, kaliteli bir satranç takımı, şık bir fotoğraf albümü onlara uygun hediyelerdir. Ağırlığı olan kullanışlı, ciddi hediyeler seçmelisiniz.

Oğlak Burcu İçin Tatil

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Hala arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak hayatının unutulmaz tecrübesi olacaktır.

Oğlak Burcunun Taşı

Süs taşı jasperdır. Bağlılığı ifade eder. Sabır taşıdır. Jasper tüm taşların anası olarak tanımlanmaktadır. Jasper Türkiye’de önemli miktarlarda bulunur, oğlak burcunun uğur taşlan; lal, malasit, yosun agat, oniks, turmalinli kuvars, ağaç agat ve mercandır.


Leave A Reply