Oğlak Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

Oğlak burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Oğlak burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Advertisement

Oğlak Burcu İçin Beslenme

Çalışkan bir yapınız var ve çalışırken de farkında olmadan öğün atlıyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlı. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı var. Lahana, kereviz, yağsız et, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirle aranızın çok iyi olması gerekir. Kayısı, badem yiyerek kuru ve alerjik eğilimli cildinizi canlandırın. Cildinizi sigara ve sigara dumanından uzak tutarak korumaya çalışın.

Oğlak burcu su içmeyi sever ve vücudu için de yararlıdır. Fakat zaman zaman maden suyu içmek E vitamininin kaybedilmesini de önleyecektir. Ayrıca kabızlık problemi çekmenizi de engeller. Bu burç için en çok alınması gerekenler protein, fosfor, kalsiyumdur. Peynir ve balık gerekli fosfor ihtiyacınızı karşılar.

Özellikle gelişme çağlarında bol protein almak hem zekanızı hem bedeninizi kuvvetlendirecektir. Kalsiyum ise tüm hayatınız boyunca kemik gelişimi için gereklidir ama özellikle ilerki yaşlarda hanımlar için osteoropozu (kemik erimesi) önlemek açısından çok gereklidir.

Fosfat almak içinse ise salatalık, incir, çilek, fındık, kereviz, ıspanak, mercimek, fasulye, kuşkonmaz, erik yenilebilir. Fosfat ayrıca vücudunuzda albüminin kullanılması için önemlidir. Damar çeperlerinin sağlığının korunması için bol vitamin almanız gereklidir.

Advertisement

Oğlak Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Kahvaltı: 1 bardak sıcak süt, 1 dilim ekmek, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir. İstenirse şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 salatalık, bir parça yağsız peynir.

Öğlen: Izgara balık, ıspanak salatası; üzerine taze kaşar dilimleri, 3-4 taze ceviz koyabilirsiniz.

Arada: 5-10 tane erik.

Advertisement

Akşam: Zeytinyağlı kereviz, bol yeşil salata.

Arada: 1 kase diyet yoğurt.

2. GÜN:

Kahvaltı: Yarım bardak diyet süte, içine fındık ve çilek katılmış 2 kaşık yulaf ezmesi, yanında isterseniz şekersiz çay ya da kahve.

Arada: 5-10 adet erik.

Öğlen: Ton balıklı yeşil salata, 1 adet meyve.

Arada: 1 dilim taze kaşar, 1 dilim etimek.

Akşam: Izgara balık, bol salata, 1 tane meyve.

Arada: 1 tane kuru incir.


Leave A Reply